July 20, 2024
Eurovision 2023 İsveç

Loreen’in performansı için çalışmalar devam ediyor

Loreen’in performansı için çalışmalar devam ediyor

Geçtiğimiz haftalarda Loreen’in Melodifestivalen performansında tavandan indirilen kumla dolu led ekranının 1.8 tonluk bir ağırlığa sahip olduğu için Eurovision performansının tamamen farklı olabileceği açıklanmıştı.

Melodifestivalen’de sahneyi Loreen’in performansına göre hazırlamak için 10 ila 15 teknisyen ve birkaç dakikalık süre gerekiyordu ancak Eurovision’da tavana bir şeyler asıp indirme imkanı olmadığı için, bir şey asılacaksa provalardan önce yapılır ve yayın bitene kadar tavanda kalır.

Eurovision’un yarışma başkanı ve aynı zamanda performanslardan sorumlu olan Twan van de Nieuwenhuijzen, BBC’nin katılımcı ülkelerin performansları için eşit şartlar yaratıldığını, bu şartların ve belgelerin tüm delegasyonlarla aynı anda paylaşıldığını açıkladı.

Bu açıkamadan sonra Loreen’in sahne performansının tamanen değişeceğine emin olabiliriz. İsveç devlet kanalı SVT’nin proje başkanı Anders Wistbacka “Bu sürecin ortasındayız ve nasıl sonuçlanacağını henüz söyleyemeyiz” dedi.

Aftonbladet gazetesinin haberine göre SVT, Loreen’in sahne performansı için BBC ve Eurovision yapımcılarıyla birkaç görüşme yaptı. BBC ile görüşmeler devam ediyor ancak SVT’nin amacı Melodifestivalen’e benzer bir sahne performansı yaratmak.

Anders Wistbacka kural kısıtlamaların ne olduğunu ve Loreen’in sahne performansının nasıl değişeceği hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

‘Loreen’in performansı için çalışmalar devam ediyor. Bu sürecin ortasındayız ve nasıl sonuçlanacağını henüz söyleyemeyiz. İsteğimiz, Melodifestivalen’deki duyguyu korumaktır.’

Kaynak: Aftonbladet