July 24, 2024
İsveç Melodifestivalen

Christer Bjorkman en büyük pişmanlığını açıkladı

Christer Bjorkman en büyük pişmanlığını açıkladı

20 yıl boyunca Eurovision’da İsveç delegasyonunun başkanlığını ve Melodifestivalen’in baş yapımcılığını yapan Christer Björkman, “Eurovision Legends” podcast yayınında Loreen’i Melodifestivalen 2017’nin ikinci şansında Anton Hagman’a karşı koymanın kariyerinin en büyük pişmanlığı olduğunu açıkladı.

Melodifestivalen 2012 ve Eurovision 2012 birincisi Loreen, 2017 yılında “Statements” adlı şarkısıyla tekrar Melodifestivalen’e katılmıştı. Ancak Loreen doğrudan finale kalamadı ve “Andra Chansen”de (İkinci şans) yarışmak zorunda kaldı. Şarkıcı, Anton Hagman’a karşı bir düelloya girdi ve en çok oyu alan finale yükseldi. Şaşırtıcı bir şekilde, Anton halk oylamasında, daha çok oy aldı ve Loreen’i geride bıraktı.

Björkman ise pişmanlığını dile getirdi. “Loreen’i Anton Hagman ile eşleştireceğimi söyledim. Başka bir seçeneğim vardı. onu başka grup ile karşılaştırabilirdim, ki bu çok daha iyi bir seçim olurdu. Loreen için söylemeliyim. Ve bu, o sırada açıkça korumak istediğim bir şeydi.”

Björkman sözlerine şöyle devam etti: “Sonucu hiç umursamıyorum. Çünkü insanların istediği sonuç olmalı. Ancak, final öncesi etaplara gelince, final, gösteri, program ve en iyi sonuç için en iyisini istersiniz. Loreen’in finalde olmaması şov için iyi değil. Sonuç, hayır, değişeceğine inanmıyorum. Ama uluslararası jürinin ona puan vermesini çok isterdim ” dedi.

Kaynak: ESCportugal.pt

Photo by: SVT