July 22, 2024
Eurovision 2022 İsrail

Sapir Saban’ı 2022 Eurovision’da görebilecek miyiz?

Sapir Saban’ı 2022 Eurovision’da görebilecek miyiz?

Türk asıllı İsrail vatandaşı olan Sapir Saban X Factor’e katılmak için müzakerelerde bulunuyor.

Israil devlet kanalı KAN, 2022 Eurovision temsilcisini belirlemek için ‘X Factor’u düzenliyor. Israel Hayom gazetesinin haberine göre, 2017 yılında katıldığı ‘O Ses İsrail’ yarışmasında birinci olan Sapir Saban X Factor’e katılmak müzakerelerde bulunuyor. Saban eğer yarışmaya katılırsa ve kazanırsa 2022 Eurovision’da İsrail’i temsil edebilecek.

Sapir Saban İzmir’in Karşıyaka semtinden İsrail’e göçen Sefarad Yahudisi bir ailenin kızı olarak biliniyor. 2017 yılında katıldığı ‘O Ses’ yarışmasında İbrahim Tatlıses’in ‘Bebeğim’ ve ‘Haydi Söyle’ şarkılarını söyleyerek kazanmış ve Türk medyasında büyük ses getirmişti.

Sapir Saban 2018 yılında Hürriyet gazetesine verdiği bir röportajda küçükken evde Sezen Aksu ve İbrahim Tatlıses şarkılarının çalındığını söyledi.

“Küçükken evde Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses ve Türk sanat müziği çok çalınırdı. Onların şarkılarıyla büyüdüğüm için sürekli aynanın karşısına geçip Sezen Aksu ve İbrahim Tatlıses taklidi yapardım. Küçükken bile İbrahim Tatlıses gibi şarkı söylemeye çalışırdım.”

“İbrahim Tatlıses benim çocukluk idolümdü, onun şarkılarının ve şarkı söyleme tarzının benim üzerimde çok büyük etkisi oldu. Onunla tanışmayı ve konuşmayı gerçekten çok isterdim, benim için bir onur olurdu”

Sapir Saban’ın birçok Türkçe cover çalışması da bulunuyor.

İsrail temsilcisini temsilcisini X Factor ile belirleyecek

X Factor’un çekimleri iki hafta içinde başlayacak ve jüri üyeleri arasında Netta, Aviv Geffen, Margalit Tzan’ani, Ran Danker ve Miri Mesika yer alacak. Yarışmayı ise Liron Weizman sunacak.

Kaynak: Israel Hayom

Photo by: Sapir Sapan Instagram