July 24, 2024
Eurovision 2023 İsrail

Noa Kirel’in Eurovision’a katılımı onaylandı

Noa Kirel’in Eurovision’a katılımı onaylandı

İsrail devlet kanalı KAN, bu sabah Tel Aviv’de Eurovision ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda sevilen şarkıcı Noa Kirel’in İsrail’i temsil edeceği açıklandı.

Noa Kirel Eurovision haberini nasıl aldığını açıkladı.

“Varşova’yı ziyaret ediyordum ve bir taksi yolculuğu sırasında İsrail’i temsil etmek üzere seçildiğim konusunda bilgilendirildim” Kirel, “Tam bir inançla ve yürekten bir kararla gidiyorum” diye ekledi, “Ülkemi temsil etmekten her zaman gurur duydum ve temsil etmekten gurur duyuyorum!”. Konuşmasının ardından kendisini seçen komiteye teşekkür etti.

Noa Kirel elinden gelen iyisini yapacağını söyledi ve egosunu kenara bıraktığını söyledi.

“İlk haber çıktığında Avrupa’nın her yerinden farklı insanlardan çok sayıda tepki aldım. Beni gerçekten duygulandırdılar ve kararımı güçlendirdiler. Diğer yarışmacılara ne kadar bakacağımı bilmiyorum, strese girmek ve kafam karışsın istemiyorum.”

“İsrail’i Eurovision’da temsil etmeye karar verdiğimde bile egomu bir kenara bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden egomu, endişeleri ve riskleri kenara koydum.”

Noa Kirel şarkı seçimi ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Noa Kirel’in ilk olarak Temmuz ayında temsil edeceği açıklanmış daha sonra devlet kanalı KAN ile görüşmelerin yapıldığı açıklanmıştı.

Kaynak: e.walla.co.il

Photo by:  Avshalom Sassoni