İsrail Eurovision’a ev sahipliği yapacak

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nın İsrail’de gerçekleşeceği açıklandı.
Bugün İsviçre’nin Cenevre kentinde EBU, İsrail devlet kanalı KAN ve Portekiz devlet kanalı RTP’den bir kaç üye bir araya gelerek 2019 Eurovision için bir toplantı düzenledi.
Eurovision’un Kıbrıs Rum Kesimi veya Avusturya’da yapılabileceği konuşuluyordu bugün yapılan açıklamada İsrail’in resmi olarak ev sahipliği yapacağı açıklandı. Önümüzdeki yıl yarışmanın hangi şehirde ve hangi tarihlerde gerçekleşeceği bilinmiyor açıklama Eylül ayında yapılacak.
64. Eurovision Şarkı Yarışması’nın baş editörü ve yapımcısı Yuval Cohen’in oldugu açıklandı. Yuval Cohen “Görev konusunda çok heyecanlıyım ve burada unutulmaz bir Eurovision yaratabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Eylül ayına kadar bir çok toplantı düzenlenecek.

ADAYLAR
Ev sahibi adayları arasında Kudüs, Tel Aviv, Hayfa ve Eilat yer alıyor. Petah Tikva ev sahipliği yapmak istediğini açıklamıştı. Yarışmanın Kudüs’te gerçekleşmesi halinde bir çok ülkenin boykot etmesi bekleniyor. Binali Yıldırım’ın açıklamalarından sonra Türkiye’nin Eurovision’a katılmayacağı kesinleşti diyebiliriz.
We’ve been hosting representatives from @kann at our HQ and have an update on the 2019 #Eurovision Song Contest below: pic.twitter.com/M77dkWd03e

— EBU (@EBU_HQ) 19 Haziran 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir