July 20, 2024
İspanya Junior Eurovision Junior Eurovision Röportajlar

Soleá: “Türkiye’ye gelmek isterim”

Soleá: “Türkiye’ye gelmek isterim”

29 Kasım’da Junior Eurovision’da “Palante” adlı şarkısıyla Ispanya’yı temsil edecek olan Soleá ile bir röportaj gerçekleştirdik. Favori isimler arasında yer alan Soleá sorularımızı cevapladı.

-Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Adım Soleá, 9 yaşındayım ve İspanyol sanatçı bir aileden geliyorum. Babam dünyanın her yerinde çok önemli sanatçılarla dans etti ve annem küçüklüğünden beri şarkı söylüyor. Bu nedenle şarkı söyleme ve dans etme tutkum ailemden geliyor.

-Yeteneğiniz nasıl keşfedildi?

Ailemle ile birlikte hayatım boyunca dans ediyor ve şarkı söylüyorum. Ayrıca İspanya’da yayınlanan bir yetenek programının bir parçası oldum. Ailem Pep’s Music Group’a bir video gönderdi ve bunu İspanya devlet televizyonuna gönderdiler. Ve beni seçtiler.

-Junior Eurovision’a katılmaya nasıl karar verdiniz?

Bir gün bir fotoğraf çekimine gideceğimi düşündüm ve aniden bana bir sürprizi olduğunu söyleyen iki kişiyle tanıştım. Junior Eurovision‘da İspanya’yi temsil etmek isteyip istemediğimi sordular ve buna inanamadım, tabii ki çok isterim!

-Bizimle “Palante” şarkınızdan bahseder misiniz?

Palante, insanları daima ileriye bakmaya teşvik etmek için yapılmış neşeli bir şarkıdır. Özellikle COVID19’a girdiğimiz durumla ilgili olarak eğlenceli bir şey yapmak istedim ama önemli bir mesajla.

-Bu yıl favori ülkelerden birisiniz, bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu kadar güzel tepkiler bekliyor muydunuz?

Ben miyim? Pek çok fikir duydum ve okudum ama gerçek şu ki kazanmak istersem bile, şarkıdan ve yaptığımız işten şimdiden çok mutluyum. Şarkıyı duyduğumda, insanların benim kadar seveceğini biliyordum.

Espagne Junior 2020 : Soleá pour Varsovie | L'Eurovision au Quotidien

-Şarkının klibi çok başarılı. Bize klibinizden bahseder misiniz?

Madrid ve Sevilla’da kaydedildi. Yönetmen ekibim olan Pep’s Music Group çalışanları, harika görünmesi için her şeyi organize ettiler. İspanya’da çok önemli bir koreograf olan Vicky Gómez ile dans hareketleri ve şimdi arkadaşlarım olan dansçılar ile provalar yaptım. Şaşırtıcıydı, en sevdiğim anlardan biriydi!

-İspanya’yı Junior Eurovision’da temsil etmek nasıl bir duygu?

Kesinlikle sevdiğim ve hayran olduğum ülkemi böylesine önemli bir yarışmada temsil edebilmek, hayallerim gerçek oldu!

-Hiç Eurovision’u izlediniz mi, favori şarkınız var mı?

Evet! Çok sayıda Eurovision’u izledim. En sevdiğim şarkı arkadaşım olan Melani’nin “Marta” şarkısı bence geçen yıl harikaydı.

-Türkiye’ye hiç gittiniz mi, Turkiye hakkinda  düşünceleriniz neler?

Hayır, gitmeyi çok isterim!

-Bu yılda internet üzerinden oy kullanmak mümkün olacak ve Türkiye de oy kullanabilecek. Türkiye’ye veya takipçilerimize mesajınız var mı?

Sadece desteğiniz için teşekkür edebilir ve en sevdiğiniz şarkıya oy verebilirsiniz. Bu şarkı ‚Palant‘ ise, benim için bir zevkten daha fazlası! Junior Eurovision‘a hoş geldiniz!

Photo by: RTVE