İspanya: ‘SloMo’ şarkısının sözleri değişecek mi?

0

Benidorm Fest’i kazandığı günden beri İspanya gündeminden düşmeyen Chanel, bu kez ‘SloMo’ adlı şarkısının sözleriyle eleştirilerin hedefi oldu.

Geçtiğimiz günlerde İspanyol Sosyalist İşçi Partisi PSOE, Milletvekili Lidia Guinart, Chanel’in ‘SloMo’ adlı şarkısının fuhuşa atıfta bulunduğu için devlet kanalı RTVE’ye şikayette bulundu.

Milletvekiline göre, şarkı fuhuşa atıfta bulunuyor ve “kadın bedenlerinin metalaştırılmasının normalleştirilmesi bana devlet kanalını temsil etmek için en iyi mesaj gibi görünmüyor.” açıklamasını yaptı. Buna ek oarak şarkının temasını “Sugar Daddy” uygulamasına, yani erkeklerin kendilerinden daha genç biriyle romantik veya cinsel bir ilişki kurmak için para harcamasına benzetti.

RTVE Genel Müdürü bir açıklama yaparak, “Şarkı sözlerini 40.000 kez okudum. Bu konuya girmek istemiyorum. RTVE’nin her zaman kadınları savunma, eşitlik, onurlarına saygı mesajı vermesi gerektiğini tamamen savunuyorum” dedi.

Dün ise RTVE, eşitlik gözetmeliği tarafından talep edilmesi halinde şarkı sözlerini değiştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Kaynak: Vertele

Photo by: RTVE

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *