İrlanda devlet kanalı RTE, 2021 Eurovision’da yeniden Lesley Roy’un katılacağını duyurdu.

Lesley Roy 2020 Eurovision için “Story Of My Life” adlı şarkısını hazırlamıştı ancak yarışmanın iptal edilişinin hemen ardından üç ay boyunca yeni şarkılar üzerinde çalıştı.

Lesley Roy’un 2021 Eurovision şarkısı hazır ve yeni yılın ilk günlerinde yayınlanması bekleniyor. Lesley Roy şarkıyı “She Got Me” şarkısının prodüktörü Lukas Hallgren ve bir İsveç ekibi ile birlikte yazıp besteledi.

Lesley Roy şunları söyledi:

“Story Of My Life” şarkısını Eurovision sahnesinde sergileyemedik ama yarışma iptal edilmeseydi bu yeni şarkı asla ortaya çıkmayacaktı. 7 gün 24 saat yeni materyal üzerinde çalışıyorum ve bu şarkı açıkça tüm demolar arasında en güçlü olanıydı. Story of My Life’tan bile daha büyük olduğuna ve daha geniş bir kitleye ulaşacağına inanıyorum. Aylarca ve aylarca çalıştıktan sonra nihayet Eurovision sahnesinde çekim yapacağım için çok heyecanlıyım ve yeni yılda şarkımız hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyorum.”

Delegasyon başkanı Michael Kealy:

“Hepimiz bu yıl Lesley ve “Story Of My Life” şarkısını Rotterdam’a getirme konusunda çok heyecanlıydık, bu yüzden olmaması gerçekten utanç vericiydi. Ancak Lesley’in yeni şarkının her parçası da son şarkı kadar akılda kalıcı ve onu önümüzdeki Mayıs ayında Rotterdam’da dünyanın en büyük canlı müzik dinleyicisine sunmasını bekleyemiyorum.”

Şarkının ayrıntıları ve ilk yayını, yeni yılın başlarında duyurulacak bir tarihte gerçekleşecek.

Photo by: Luca Truffarelli

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir