July 12, 2024
Eurovision 2022 İrlanda

İrlanda ulusal final düzenleyecek

İrlanda ulusal final düzenleyecek

İrlanda devlet kanalı RTE, 2015’den beri ilk kez ulusal final düzenleyecek. Ülkenin 2022 Eurovision temsilcisi The Late Late Show’da özel bir bölümle seçilecek.

İrlanda delegasyon başkanı Michael Kealy bu konu hakkında şunları söyledi:

“Eurovision ulusal finalinin geri dönmesinden ve halka İtalya’ya gidecek şarkı için söz hakkı verilmesinden dolayı çok heyecanlıyım. Eurovision her yıl büyüyor ve rekabet her yıl artıyor. Bu yıl yüksek kalibreli bir temsilci seçeceğimizi umuyorum. Geçen seneki temsilcimiz Lesley Roy Avrupanın dört bir yanından binlerce kişiye ulaşmış ve büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı.” 

Ulusal finale şarkı göndermek için son gün 22 Aralık olarak açıklandı.

İrlanda yayıncısı RTE şarkıcılar için yüksek standartlara sahip.Yayıncılar, 200 milyonu aşkın küresel bir izleyici kitlesi önünde en üst düzeyde rekabet etmek için yetenekli ve hırslı temsilciler aradıklarını söylüyorlar. Temsilcilerin ayrıca Eurovision izleyicilerinin çekirdeğini oluşturan genç izleyicilerde de bir çekicilik etkisine sahip olmaları gerekiyor.

Yayıncılar gelecek için umut vaat eden yeni yetenekleri teşvik etmek ve belirlemek isteseler de, yeni başlayanlar veya geniş kitlelere performans sergileme konusunda deneyimsiz kişiler için bu ulusal finalin bir platform olmayacağını söylüyorlar.

Kaynak: RTE

Photo by: EBU