Brooke Eurovision macerası ile ilgili konuştu

0

Bu yıl İrlanda’yı “That’s Rich” adlı şarkısıyla temsil eden ancak finale kalamayan Brooke, Eurovision macerası ile ilgili açıklamalar yaptı.

Brooke sahne performansı sonrasında desibel ölçümünde ikinci olduğunu söyledi.

“En yüksek tepkinin kime verildiğini görmek için arenadaki desibelleri kaydettiler ve ben ikinci oldum. Bu deneyimi hayatımda bir kez yaşayabileceğimi biliyordum, o yüzden elimden gelen her şeyi yaptım ve finali hak ettiğimi düşündüm. Ama Torino’da hayatımın en iyi zamanımı geçirdim ve tüm bağlantıları kurdum. Bundan sonra benim için heyecan verici bir kariyer olacak.”

İrlanda en son 2018 yılında finale yükseldi. Peki İrlanda bundan sonra ne yapabilir?

“İrlanda’nın finale yükselmesi için şimdi ne göndermesi gerektiğini kesinlikle bilmiyorum çünkü biz elimizdeki her şeyi tükettik. Önümüzdeki yıl sanatçı için neredeyse gönderebileceğim bir şarkım var, o da iyi bir Eurovision şarkısı ama ne yapacağımızı bilmiyorum.

Balladlarla kazandığımız zamandan farklı bir yarışma. Kesinlikle balladların harika ve gerçekten iyi olduklarını düşünüyorum, ama bu kapıyı kapatmamamız gerekse de tercih şarkılarını gönderen sanatçılara bağlı. Bence genç, hevesli pop sanatçılarına kapıyı açtım. Diğer tüm ülkeler sadece baladlarla mı kazandı diye sadece baladlarla kazanabileceğimizi söylemek haksızlık olur mu? Bu sadece şarkıların seviyesine ve sanatçının seviyesine bağlıdır. Şu anda 200 milyon izlenme ile dünya çapında bir rekabet ortaya koyduk. Politika da bir rol oynuyor ama bilmiyorum.”

Kaynak: irishmirror.ie

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir