July 13, 2024
Eurovision 2024 Hollanda Temsilci 2024

Hollanda’yı Joost Klein temsil edecek

Hollanda’yı Joost Klein temsil edecek

Hollanda devlet kanalı AVROTROS bu sabah 2024 Eurovision’da Hollanda’yı Joost Klein’in temsil edeceğini duyurdu.

Rapçi, katılımını ‘bir hayalin gerçekleşmesi’ olarak nitelendiriyor. ‘Her yıl ailemle birlikte televizyon karşısında izlerdim. Hollanda’yı temsil etmek benim için bir onur ve en iyi sonucu elde etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Joost, Eurovision şarkısının Hollandalı rapçı Donnie ile ortak yazıldığını ve şarkının Hollandaca olacağını açıkladı.

Seçim komitesi’nin başkanı Twan van de Nieuwenhuijzen, gönderilen tüm 600 şarkıyı dinlediklerini açıkladı. “Bizim görüşümüze göre onun şarkısı en büyük hit potansiyeline sahip. Şarkıda onun çok iyi bilinen parti ve nostalji kombinasyonunu duyuyorsunuz. Joost’un yaratıcılığıyla harika bir performans sergileyeceğini ve Hollanda ile Avrupa’yı olumlu yönde şaşırtacağını düşünüyoruz.”

Söylenti listesinde Karsu ve Numidia yer alsa da, AVROTROS’un bu yıl halkın sesini dinlediğini söyleyebiliriz. Joost Klein, Eurovision’a katılmak istediğini birçok kez ifade etmiş ve hayranları tarafından büyük kampanyalar düzenlenmiştir.

Joost Klein kimdir?

Joost Klein, aynı zamanda “EenhoornJoost” veya “Eenhoorn Joost” olarak da bilinen Hollandalı bir şarkıcı, şarkı yazarı ve internet kişiliğidir. Joost, 8 Temmuz 1997’de Hollanda’da doğdu. Genellikle müzik ve eğlence içerikleri üretir ve YouTube’da büyük bir takipçi kitlesi bulunmaktadır.

Joost’un müzik kariyeri, kendi yazdığı ve söylediği şarkılarla tanınmaktadır. 2017 yılında “Scandinavian Boy” adlı şarkısıyla dikkat çekti. “Albino” ve “Kleine Man” gibi şarkıları da popülerlik kazandı. Ayrıca “Hele Meneer” adlı bir podcast de yapmaktadır. Bu yıl Alman rapçı Ski Aggu ile işbirliği yaptığı “Friesenjung,” Almanya müzik listelerinde birinci sıraya yükseldi.