Hollanda’yı Eurovision’da Mia ve Dion temsil edecek

0

Hollanda devlet kanalı AVROTROS bu sabah 2023 Eurovision’da Hollanda’yı Nicolai ve Dion Cooper’in temsil edeceğini duyurdu.

İkili, 2019 birincisi Duncan Laurance sayesinde tanıştı ve duo oluşturdu. Duncan Laurence ve söz yazarı Jordan Garfield ile stüdyoya giren ikili, 2023 Eurovision için Hollanda temsilcisi olarak seçildiler.

AVROTROS Genel Direktörü Eric Van Stade yapılan seçim hakkında konuştu:

“Bu sene başta genç sanatçılardan olmak üzere birçok şarkı elimize ulaştı. Mia Nicolai ve Dion Cooper da bizlere şarkılarıyla hikaye anlatan genç arkadaşlarımızden ikisi. Seçim ekibi onların şarkısına ve birlikte ses uyumlarına oldukça pozitif. Şarkı ile ilgili çok şey söyleyemesem de şarkı açık konuşan,anlamlı ve Eurovision hayranlarının gönlünde yer edebilecek düzeyde olan bir şarkı.”

Mia ve Dion Eurovision hakkında konuştu:

“Eurovision bizleri emeğini gösterdiği ve bizlere hikayemizi anlatmaya yardımcı olacak platform sağlayan büyük bir sahne. Muhteşem hissediyoruz. AVROTROS bizim şarkımızı seçti ve bizim Avrupa’ya anlatacağımız pozitif bir kaç şeyimiz şimdiden hazır!”

Mia ve Dion kimdir?

Mia Nicolai 26 yaşında,müzik eğitimine küçük yaşta başlamış ve piyano,bale ve müziğe ilgisi olan sanatçı David Bowie’den etkilenen sanatçı suanda Los Angeles’da yaşıyor. Dion Cooper ise 28 yaşında. Jimi Hendrix ve The Beatles’dan etkilenen sanatçı gitar çalmayı çok seviyor. Kendi müziğini Bryan Adams ile Harry Styles’ın karşılaşması olarak tanımlıyor.

Photo by: Avrotros

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir