Hollanda: Joost Klein suçlamaları reddediyor

0

Hollanda temsilcisi Joost Klein, ikinci yarı final sonrası greenroom’a giderken bir kameraman tarafından filme alınmıştı. Joost’un kameraya doğru tehditkar bir hareket yapması, Avrupa Yayın Birliği tarafından diskalifiye edilmesine yol açmıştı.

Joost Klein’in avukatı Jan-Åke Fält’a göre, Joost Klein tüm suçlamaları reddediyor. Jan-Åke Fält açıklamasında şöyle bahsetti:

“Anladığım kadarıyla, kendisi ve Eurovision yönetimi arasında bir anlaşma vardı. Sahneden indiğinde fotoğrafının çekilmemesi gereken hassas bir an vardı. Ekibi tarafından karşılanacaktı ama orada bir fotoğrafçı duruyordu. O kişiden çekim yapmayı bırakmasını istedi. Fotoğrafçı Joost Klein’i dinlemedi, sonra kamerayı iterek uzaklaştırdı.”

Jan-Åke Fält, “Joost, olan biten her şeyden dolayı tamamen çaresiz hissediyor, haklı olarak, çünkü her şey tamamen yanlış anlaşıldı. Tabii ki, Eurovision’a katılamadığı için üzgün.” dedi.

Joost Klein’in geçici duruşma tarihi Haziran ayının başında gerçekleşecek ve bazı Hollandılılar tanık olarak dinlenecek. Avukata göre henüz kesin olmasa da soruşturma tamamlandıktan sonra savcılığın karar vermesi gerekiyor. Polis hala soruşturmasını tamamlamadı.

Kaynak: svt.se, ad.nl

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir