July 22, 2024
Eurovision 2024 Hollanda

Hollanda: ‘Europapa’ yayınlandı

Hollanda: ‘Europapa’ yayınlandı

Hollanda devlet kanalı AVROTROS bugün Joost Klein’ın ‘Europapa’ adlı şarkısını yayınladı. Şarkı bugün ilk kez NPO 1 kanalında yayınladı.

Joost Klein, 12 yaşında kanserden vefat eden babası için “Europapa” adlı şarkısını yazdığını açıkladı. Joost’un babasının ardından annesi kalp krizi sonucu vefat etti.

Rapçi, katılımını ‘bir hayalin gerçekleşmesi’ olarak nitelendiriyor. ‘Her yıl ailemle birlikte televizyon karşısında izlerdim. Hollanda’yı temsil etmek benim için bir onur ve en iyi sonucu elde etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Hollandaca ve Almanca sözler içeren “Europapa” şarkısı, Hollandalı rapçı Donnie ile birlikte yazıldı.

Joost Klein kimdir?

Joost Klein, aynı zamanda “EenhoornJoost” veya “Eenhoorn Joost” olarak da bilinen Hollandalı bir şarkıcı, şarkı yazarı ve internet kişiliğidir. Joost, 8 Temmuz 1997’de Hollanda’da doğdu. Genellikle müzik ve eğlence içerikleri üretir ve YouTube’da büyük bir takipçi kitlesi bulunmaktadır.

Joost’un müzik kariyeri, kendi yazdığı ve söylediği şarkılarla tanınmaktadır. 2017 yılında “Scandinavian Boy” adlı şarkısıyla dikkat çekti. “Albino” ve “Kleine Man” gibi şarkıları da popülerlik kazandı. Ayrıca “Hele Meneer” adlı bir podcast de yapmaktadır. Bu yıl Alman rapçı Ski Aggu ile işbirliği yaptığı “Friesenjung,” Almanya müzik listelerinde birinci sıraya yükseldi.