July 20, 2024
Hollanda

AVROTROS Joost Klein’in paylaşımına yanıt verdi

AVROTROS Joost Klein’in paylaşımına yanıt verdi

Joost Klein, 2024 Eurovision’un sahne arkasında yaşadığı bir olay nedeniyle Hollanda yarışmadan diskalifiye edilmiş ve hakkında bir soruşturma açılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Joost Klein, Instagram biyografisini “Eurovision 2025” olarak güncellemiş ve Eurovision’a tekrar katılmak istediğini dile getirmişti.

Joost Klein bu paylaşımından önce Pinkpop’da sahne almış ve “Europapa” şarkısını seslendirdikten sonra “Bu insanlar, etrafımdaki insanlar olmasaydı, Eurovision da olmazdı. Aylar boyunca herkes çok çalıştı, çok sayıda insan. Neden 2025 olmasın!” açıklamasını yapmıştı.

Joost’un spekülasyonları alevlendirmesinin ardından Hollanda devlet kanalı AVROTROS’tan bir sözcü Eurovision’un henüz gündemde olmadığını açıkladı.

“AVROTROS’un 2025 Eurovision’a katılıp katılmayacağı şu anda belli değil. Bu nedenle gelecek yıl Hollanda’yı kimin temsil edeceği sorusu şu anda bir sorun değil. Yakın gelecekte daha fazla netlik olacağını umuyoruz, ancak bunun ne zaman olacağını henüz bildiremiyoruz.”

Gazeteci Aran Bade ise Joost Klein’ın bu paylaşımları yaparak yeni şarkısı için akıllıca bir PR çalışması yaptığını söyledi.

Kaynak: RTL