Ahoy Rotterdam bakım merkezi olacak!

Hollanda koronavirüs mücadelesi kapsamında 2020 Eurovision’un gerçekleşmesi planlanan Ahoy Rotterdam’ı geçici bir süreliğine hastalar için bakım merkezi olarak kullanacak ve toplamda 680 yataklı bir bakım merkezi olacak.

Ahoy Rotterdam’da toplam dört ayrı salon ile birlikte 680 yataklı yer olacak. İlk salonda çalışmalar Pazartesi sabahı başladı. Başlangıçta 88 yatak barındıracak ve hastaneye gitmek zorunda kalan hastalar için kurulacak. Hasta olmayan insanlar, doktor ve hemşireler için ise ayrı salonlar kurulacak.

Rotterdam Güvenlik Bölge müdürü Arjen Littooij bir açıklama yaptı.

“Hastaneden çıkan, ancak yine de evde yardıma ihtiyacı olan insanları da barındırabiliriz. Bunu organize ediyoruz çünkü gerekli olduğunu görüyoruz. Bu şekilde tamamen hazırız.”

Ahoy Rotterdam’ın müdürü Jolanda Jansen”ilk kez böyle bir şey yaşıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Eurovision’un ertelenmesinden sonra hızla kafamızda modası geçmiş bir istasyon haline geldi. Hemen önemli sorunlar olduğunu fark ettik. Ne kadar önemli, şimdi görüyorsunuz. Burada parti yapmalıyken şimdi hastaları ağırladığımız bir salon olacak, ne tuhaf görüyorsunuz. Bunu Ahoy olarak hiç yaşamadık, ancak bu şekilde yardımcı olabilirsek bunu yapmaktan mutluluk duyarız.”

Bakım merkezi 13 Nisan’da hazır olacak.

“13 Nisan’da hazır olacak. Enfeksiyon oranları şimdi çok hızlı bir şekilde artıyor, bu yüzden yakında ilk hastaları almayı bekliyoruz.”

Son 24 saatte Hollanda’da vaka sayısı 10.866’ya yükselirken ölü sayısı ise 771’e yükseldi.

De eerste materialen van de tijdelijke zorglocatie in Rotterdam Ahoy worden maandagochtend gebracht

Source: ad.nl

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir