July 22, 2024
Fransa

La Zarra Eurovision’da yaşadığı tüm zorlukları anlattı

La Zarra Eurovision’da yaşadığı tüm zorlukları anlattı

Geçen yıl Fransa’yı temsil eden La Zarra, konuk olduğu bir YouTube kanalında Eurovision sürecinde yaşadığı tüm zorlukları anlattı.

La Zarra, Eurovision macerasını ‘baştan sonuna kadar cehennem gibiydi’ olarak yorumladı.

“Eylül ayında bana Eurovision teklifi sunulduğunda, Eylül’den Mayıs’a kadar Fransa kanalının kölesi olacağımı düşünmemiştim. Sahne üzerinde istediğim sanatsal şeyleri sunamadım, maliyetlerin ikinci albümüm için pazarlama bütçemden düşürüldü. Bu çok zor bir durumdu. Yalan söylendiğini anladığımda, etrafımda bir manipülasyon olduğunu anladığımda, plak şirketimi aradım, onlarla çalışmaya devam edemem, beni aslında öldürecekler dedim.”

Şarkıcı, Fas kökenli olduğu için delegasyon başkanı tarafından ırkçılığa maruz kaldığını açıkladı.

“Onlarla Eurovision için anlaştığımda esmerdim. Ama kesinlikle sarışın, Marilyn Monroe gibi olmam gerekiyordu, bu yüzden bir baskı vardı. Gece yarısı, tamamen sinirlenmiş bir şekilde, delegasyon başkanından bir telefon aldım: ‘Saçlarını açık renge boyatmalısın. Sen Arap’sın, kahverengi saçlarla çok Arap gibi görünüyorsun, sarışın olduğunda daha az Arap gibi görünüyorsun, ve Fransızlar Arapları sevmiyorlar.”

“Eurovision’u bırakıyorum” dedim.

“Instagram’da daha fazla dayanamadığımı, yarışmadan geri çekildiğimi açıkladım. Bu bir krize neden oldu. Daha sonra ‘Sana söz veriyoruz, değişecek, düzgün çalışacağız’ dediler. Daha sonra Instagram’da ‘Hayır, ben gluteni bırakıyorum’ diye bir açıklama yapmak zorunda kaldım. Bu yüzden komik olduğum söylendi. Hayır, komik değilim, yarışmadan çekilmek istiyordum.”

“Kendini kukla gibi hissediyorsun”

“Baştan sonuna kadar cehennem gibiydi. Bu, medyadan kaynaklanmayan en travmatik deneyimdi, hatta Liverpool’a varmadan önce bile, cehennem gibiydi. “Quebec’li olduğunu, Faslı olduğunu söyleme, sen Fransız’sın!” Bu hoş olmayan bir deneyimdi.”

Bu açıklamanın ardından Fransa devlet kanalı France Télévision, dava açacağını açıkladı.

Kaynak: chartsinfrance.net