July 24, 2024
Eurovision 2023 Fransa

La Zarra Eurovision’a kadar geri çekildi

La Zarra Eurovision’a kadar geri çekildi

2023 Eurovision’da ‘Évidemment’ adlı şarkısıyla Fransa’yı temsil edecek olan La Zarra, Eurovision’a kadar tüm promosyon turlarını iptal ederek geri çekildi.

La Zarra Cumartesi akşamı Amsterdam’da gerçekleşen Eurovision partisinde son dakika bir karar alarak sahne almadı. Fransa delegasyonu ‘kişisel sorunlar’ nedeniyle sahne almayacağını açıkladı. Ertesi gün Londra’da gerçekleşen partide de sahne almayacağı açıklandı.

La Zarra sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

“Dün geceden beri gelen tüm sevgi ve destek mesajlarınız için size tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum. Hepinizle birlikte olmayı çok isterdim ama bazen hayat başka türlü karar veriyor.”

Cumartesi akşamı Le Parisien gazetesine konuşan genç şarkıcı altı ay boyunca sesini kaybettiğini söyleyerek sağlık sorunlarını işaret etti.

“Altı aydır sesimi kaybettim. Üç haftadır daha iyi oldu. Yarışmaya kıyasla inişlerim ve çıkışlarım var. Bazen kendi kendime kazanacağım diyorum ama elimden gelenin en iyisini yapmak için buradayım.”

Genç şarkıcının çevresinden bir kişi “Kanal yönetimine onu yönetmenin zor olduğu konusunda uyarmıştim” dedi. Fransa delegasyonunun bir üyesi ise yaşananları ‘felaket’ olarak yorumladı.

La Zarra Eurovision’dan çekilecek mi?

Fransa delegasyonu La Zarra’nın Eurovision’dan çekilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

“Eurovision’un baş döndürücü olduğunu anlamalısınız, önemli olan yarışma gününde hazır olmasıdır.”

Kaynak: Le Parisien, 20 minutes, France Bleu