July 12, 2024
Eurovision 2024 Fransa

Fransa: ‘Mon Amour’ yayınlandı

Fransa: ‘Mon Amour’ yayınlandı

Bu sabah 2024 Eurovision’da Fransa’yı ‘Mon Amour’ adlı şarkısıyla Slimane’ın temsil edeceği açıklanmıştı. Bu akşam ilk kez haber bülteninde şarkı yayınlandı.

‘Mon Amour’ (Aşkım) şarkısı, Eurovision için özel olarak hazırlandı. Slimane, Yaacov ve Meir Salah tarafından yazılıp bestelendi. Peki, şarkı neden erken yayınlandı? Delegasyon başkanı Alexandra Redde-Amiel’e göre, Slimane’ı Avrupa’ya tanıtmak istiyorlar.

“Böyle bir sanatçıyı yarışmada desteklemek, onunla yapabileceğimiz her şeyi düşünmek anlamına geliyor. Bu nedenle temsilciyi ve şarkıyı erken tanıtarak Slimane’i Avrupa’ya tanıtmak istiyoruz.”

Slimane kimdir?

Slimane Nebchi, Fransız bir şarkıcı ve şarkı yazarıdır ve 13 Ekim 1989 tarihinde Chelles, Fransa’da doğdu. 2016 yılında “The Voice: la plus belle voix” programının beşinci sezonunda birincilik kazanarak tanınmıştır. Bu zafer, onun müzik kariyerinin başlangıcıydı.

Slimane, müziğin yanı sıra oyunculuk da yapmış ve çeşitli televizyon dizilerinde ve tiyatro oyunlarında rol almıştır. Şarkıcılık kariyeri boyunca birçok şarkı ve albüm yayınlamış, Fransa’da geniş bir dinleyici kitlesi edinmiştir. Kendine özgü bir tarzı olan Slimane, çeşitli müzik türlerini bir araya getiren şarkılarıyla tanınır.

Slimane’ın popülerlikteki yükselişi göz kamaştırıcı oldu, 2 milyon albüm satışı, 5 NRJ Müzik Ödülü, 2 milyar dünya çapında dinlenme, sosyal medyada 7 milyon takipçi ve bir Victorie de la Musique ödülü kazandı.