July 22, 2024
Eurovision 2021 Fransa

Fransa: Ken Carlter Eurovision adayı oldu!

Ken Carlter Eurovision adayı oldu!

Geçtiğimiz gün Fransa devlet kanalı 2021 yılında temsilcisini yeni bir formatla ulusal final düzenleyeceğini açıklamıştı.

Devlet kanalı bu açıklamasından sonra 29 Haziran’da başvuruların başlayacağını duyurmuştu. Polinezyalı şarkıcı Ken Carlter Fransa’yı Eurovision’da temsil edebilmek için aday olduğunu açıkladı.

Ken Carlter Facebook sayfasından “Eurovision 2021 için adaylığımı duyuruyorum. Herkesin dans etmesini ve olumlu hisler göndermesini sağlamak için Fransızca ve Tahiti dilinde “Ia Ora Na” doğrultusunda bir şarkı sunacağım.” açıklamasını yaptı.

Şarkıcı kendisine destek vermeleri için Facebook’ta bir grup oluşturdu.

Ken Carlter kimdir?

İtalya ve Polinezya kökenli olan Ken Carlter şarkıcılık ve modellik yapıyor. 2000’li yıllarda popüler olan Metyss Tahiti grubunu kurdu. 2004 yılında “Trop belle pour moi” ve “Amoureux 2 toi” adlı şarkıları öne çıktı. 2009 yılında çıkardıkları ilk albüm Tahiti listelerinde birinci sıraya yükseldi. Grup dağıldıktan sonra Ken Carlter müzik kariyerine tek başına devam etti. Geçtiğimiz yıl yayınladığı “Ia Ora Na” adlı şarkısı oldukça sevilmişti.

Daha önce yaşandı!

1981 yılında Fransa’yı Polinezyalı şarkıcı Jean Gabilou, “Humanahum” adlı şarkısıyla Fransa’yı temsil etmiş 125 puanla üçüncü olmuştu.

Fransa’nın ulusal final haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Source: tahiti-infos.com