2020 Junior Eurovision’u Fransa kazandı!

0

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Junior Eurovision’un kazananı, Fransa’dan ‘J’imagine’ adlı şarkıyla katılan 11 yaşındaki Valentina oldu.

Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve Polonya’nın ev sahipliğinden gerçekleşen yarışmanın galibi Valentina, 11 ülkeden birbiriden yetenekli çocukla yarıştı. Etkinlikte, izleyicilere daha önce hiç görülmemiş yeni teknolojilerle donatılmış benzersiz bir gösteri sunuldu.

Önceden kaydedilmiş performanslar, Polonya’nın Varşova şehrinde canlı bir şovla birleştirilen Junior Eurovision’u, jürilerden ve çevrimici oylamadan toplam 200 puan alan Fransa kazandı.

Türk devletlerinden Kazakistan’ı “Forever” adlı şarkısıyla temsil eden Karakat Başanova 152 puanla ikinci oldu.

Duncan Laurence’in Polonya’nın Junior Eurovision birincileri ile yaptığı düet damga vurdu.

Öte yandan 2020 Eurovision temsilcilerinden Alicja sahne aldı ve “Empires” adlı şarkısını söyledi.

NTV yarışma ile ilgili bir haber yaptı.


2021 Junior Eurovision nerede gerçekleşecek?
Yarışmanın 2021 yılında nerede gerçekleşeceği henüz bilinmiyor. Bir resmi açıklama olmasa da Fransa delegasyon başkanı Alexandra Redde-Amiel konu ile ilgili bir açiklama yapti.

“Elbette önümüzdeki yıl Fransa’da Eurovision Junior’u ağırlamayı çok istiyoruz. Delphine Ernotte (Fransa Televizyonlarının başkanı) ve Stéphane Sitbon-Gomez (France Télévision’un antenler müdürü) de bunu yapmaya çok hevesli. 2021 baskısını nasıl düzenleyebileceğimizi ve bunu yapmanın mümkün olup olmayacağını öğrenmek için önce Eurovision başkanlığı ve EBU (Avrupa Yayın Birliği) ile önce tadını çıkarıp sonra sohbet edeceğiz. Herhangi bir şeyi resmileştirmeden önce onlarla konuşmalısınız.”

2021 Junior Eurovision’a kaç ülke katılacak?
Şu ana kadar Hollanda ve İspanya katılımını onayladı. COVİD-19 nedeniyle çekilen İtalya 2021 yılı için yeşil ışık yaktı.

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir