Windows95man’ın Eurovision’a katılımı belirsiz

0

Geçtiğimiz hafta Finlandiya’nın Eurovision temsilcisi olarak seçilen Windows95Man’in Eurovision’a katılımı, Israil’in katılımı nedeniyle belirsizliğini koruyor. Windows95man’a Eurovision’da Finlandiya’yı temsil edip etmeyeceğine karar vermesi için birkaç gün süre verildi.

Grubun Eurovision’a katılımıyla ilgili belirsizlik, Teemu Keisteri’nin basına verdiği açıklamalardan kaynaklanıyor. Teemu Keisteri, pazartesi günü YLE’nin sabah röportajında Eurovision’a katılmak istediğini ifade etti. Ancak salı günü, Helsingin Sanomat gazetesine Eurovision’da sahne alıp almayacağından emin olmadığını belirtti. Bu belirsizlik nedeniyle UMK’nin yapımcısı Anssi Autio, yedek planlarının olduğunu açıkladı.

“YLE’nin tutumu başından beri, bu ülkede herkesin fikir özgürlüğüne sahip olduğu ve YLE’nin kimseyi katılmaya zorlamadığı yönünde. Bu tamamen sanatçının kendi kararı.”

Autio, gruba son kararlarını düşünmeleri için bir süre verildiğini ve Windows95man’in Eurovision’a katılmaktan vazgeçerse, bir sonraki adaya teklif götüreceklerini belirtti.

“Bunun kendi prosedürü var. Resmi olarak, Finlandiya’yı temsil edip etmeyecegine dair anlaşmamız gerekiyor ve bir sonraki adaya geçmeliyiz.”

Kaynak: YLE

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir