Käärijä’ya göre Eurovision’da oylama sistemi değişmeli

0

Finlandiya’yı ‘Cha Cha Cha’ adlı şarkısıyla temsil ederek ikinci olan Käärijä’nin hayranları Loreen’e öfkelendi. İsveç gazetesi Aftonbladet ile bir röportaj gerçekleştiren Käärijä bu Loreen’in suçunun olmadığını söyledi.

Käärijä ikincilik sonrası hayal kırıklığına uğradı.

“İlk başta çok üzüldüm. Loreen’i tebrik etmeliyim, o benim arkadaşım ve onu seviyorum ama sonucu ve ikinci olduğumu görünce tabii ki üzüldüm daha fazla bir şey yapamadık ve sorun değil.”

Loreen’in zaferinden sonra birçok kişi Käärijä’nın kazanması gerektiğini söyleyerek Loreen’e öfkelendi. Käärijä Loreen’e duyulan öfkeyi anlamadığını söyledi.

“Loreen herkes gibi elinden geleni yaptı. İnsanların Loreen’e neden kızdığını anlamıyorum, bu onun hatası değil. Loreen’e kızgın olan herkese sakinleşmelerini söylemek istiyorum.”

Käärijä’ya göre Eurovision’da oylama sistemi değişmeli.

“Belki Eurovision bir şeyleri değiştirmeli, belki de oyların daha büyük bir yüzdesi halka verilmeli. Elbette jüri puan verebilir ama iki farklı şarkıyı beğenen bu kadar çok insan varsa, kimin kazanacağına o insanların karar verebilmesini istiyorum. Ama kurallar bunlar ben, Loreen ve tüm Eurovision sanatçıları aynı kuralları takip ediyoruz. Ama gelecek yıl için belki de değişmesi gereken bir şey olup olmadığını düşünmeliler.”

Käärijä İsveç müzik listelerinde birinci sırada yer alması ile ilgili de konuştu.

“Gerçekten eğlenceli. İsveçlilerin Fin müziğini sevdiğini düşünmüyorum ve şimdi birçok insanın beğendiği bir şey yaptım. Kendimle çok gurur duyuyorum ve beni destekleyen ve dinleyen herkese teşekkür etmek istiyorum.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir