Blind-Channel

Bu akşam “UMK” adlı ulusal finalde yedi aday birincilik için yarıştı ve “Dark Side” adlı şarkısıyla Blind Channel birinci oldu. Böylece Eurovision’da Finlanda’yı temsil edecek.

Blind Channel jüri oylamasında 72 puan ve halk oylamasında 479 puan toplayarak toplamda 551 puanla birinci oldu.

Blind Channel kimdir?

Blind Channel, 2013 yılında Oulu Finlandiya’da kurulan Fin müzik grubu.. Grup, pop unsurlarıyla heavy metal/Rock ögelerini harmanlayıp, ‘’Heavy Pop’’ türünde şarkılar yapıyor.

Grup ilk olarak 2013 yılında memleketi Oulu’da seyirci karşısına çıktı Mart 2016’da grup, German Dragon Productions ile bir anlaşma imzaladı.

Grup, 2014’te dört parçalık bir EP yayınladı. Ekim 2015’te ise, ilk albümlerini kaydetmek için stüdyoya gittiklerini duyurdu. Şubat ayında kayıtları tamamlayıp albümün ilk single’ı “Unforgivenin” Haziran 2015’te piyasaya sürdüler. Blind Channel, Haziran 2016’da Finlandiya ve tüm Baltık ülkelerinde düzenlenen dört konser için Kanadalı grup Simple Plan tarafından seçildi. Grubun müzik tarzı olarak, Enter Shikaria, 30 Seconds to Mars ve Linkin Park’tan esinlendiği söylenebilir.

Blind Channel, Finlandiya’dan gelecek vaat eden sanatçılarından biri olarak beklentileri şimdiden karşıladı. Finlandiya’nın en büyük radyo istasyonlarından biri olan YleX, grubu “Finlandiya’daki en başarıya kurt gibi aç bir grup” olarak tanımladı.

Blind Channel, son derece enerjik canlı şovlarıyla iki büyük grup yarışmasını kazandı ve Avrupa çapında izleyenleri etkiledi. Bunun yansımaları ise, Ranka Kustannus ile bir kayıt sözleşmesi ve tüm dünyada katıldığı yüzlerce festival ve gösterileriydi.Avrupa’da başarılı turların ardından ilk albümleri “Revolutions” hem izleyicilerden hem de medyadan övgü topladı. Bundan sonra Blind Channel, Finlerin yeni nesil Rock müzik akımına öncülük etmeye başladı.

Sonrasında ise grup, beğenilen Finlandiyalı bir yapımcı Jonas Olsson tarafından hazırlanan uzun süredir beklenen ikinci albümlerini kaydetti.

“Kariyerimiz boyunca hiç bu kadar sağlam ve kendimizden emin olmadık ve size bu albümün beklemeye değer olacağını söyleyebiliriz!” şeklinde iddialı bir açıklamayla duyurulan albüm ile çıkışları ivmelenmeye devam etti.

“Sharks Love Blood” birkaç ay önce piyasaya sürüldü ve Finlandiya’daki en büyük radyo istasyonlarında en çok çalınan şarkılardan biri oldu.

Photo by: Mona Salminen

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir