July 20, 2024
Finlandiya Popüler Röportajlar Röportajlar Röportajlar 2021

Blind Channel sorularımızı cevapladı

Blind Channel sorularımızı cevapladı

Bu yıl Eurovision’da Finlandiya’yı “Dark Side” adlı şarkısıyla temsil edecek olan Blind Channel sorularımızı cevapladı. Favoriler arasında olan grup Heavy Pop tarzında bir şarkı yapıyor.

-Bize biraz Kendinizden bahseder misiniz?

Biz, 6 kişilik Finlandiyalı bir pop grubuyuz, Avrupa’yı kasıp kavurmaya hazırız.

-Yeni bir grup olmanıza rağmen birçok başarınız bulunmakta. Bunu neye bağlıyorsunuz? Sizce başarınızın sırrı nedir?

Bence yeni bir gruptan kastınızın ne olduğu da önemli, çünkü biz tüm ekip olarak 2013’ten beri çok sık çalışıyoruz ve çoğu sanatçının es geçtiği birçok çalışmayı beraber yaptık. Örnek olarak, bir kamp arabasının içerisinde 31 gün boyunca avrupayı turladık ve sadece 3 yatağımız vardı. Sırrımız belki de birbirimizi çok iyi tanımamızdır ve bu grubun iyi bir yerlere gelmesi için çok çaba sarf etmemizdir. Sorumuluklarımızın bilincindeyiz ve bu da işlerin yolunda gitmesi için çok önemli.

-UMK 2021’e katılmaya nasıl karar verdiniz?

Üçüncü albümümüz daha yeni piyasaya sürüldü. Bir sürü konser ve festivale katılma planımız vardı. Sonra hepsi iptal oldu. Bu durum tepemizin tasını attırsa da başka şansımız yoktu ve biz de oturup yeni şarkılar yazmaya başladık. “Dark Side” şarkısı da böyle doğdu. Bazı insanlar Eurovision’a katılmak bir rock grubunu bitirebilir diyorlar, ama biz buna katılmıyoruz. Sırf başka insanların söylediklerini yapmayıp, kendi istediklerimizi ortaya koyarsak bu yarışmayı çoktan kazanmış olacağımızı düşünüyorum.

-Bize biraz “Dark Side” adlı şarkınızdan bahseder misiniz?

“Dark Side”, bizim gibi hayatında bazı hayal kırıklıkları yaşayan insanlar için bir marş niteliğinde. Hayat bazen acımasız ve karanlık olabiliyor, ancak keyif alınacak ve partileyecek şeyler hala var, bazen hayata orta parmağı kaldırmanız gerekiyor. Sadece deneyin, terapi niteliğinde olacak.

-Bu sene favori ülkelerden birisiniz, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dürüst olmak gerekirse Eurovision için kim favori pek takip etmedik. Biz sadece %150’mizi vermeye odaklıyız, böylece insanlara hatırlanacak bir gösteri yapacağımıza eminiz.

🇫🇮 Blind Channel: "Our song Dark Side is 100% Blind Channel" - ESCXTRA.com

-Birçok rock sanatçısı Eurovision’a önceden katıldı. Sizce onlardan farkınız nedir?

En büyük farkımız bizce bizim dünya domine planımızın bu yarışmadan çok daha büyük olması. Tabii ki bu fırsat için çok heycanlıyız ama daima geleceğe bakmak zorundasınız.

-Eurovision performansınız UMK ile aynı mı olacak, yoksa herhangi bir değişiklik olacak mı?

UMK gösterisi güzel bir antrenman oldu. Şimdi devler ligindeyiz ve dünya klası bir performans göstermemiz gerekiyor. Daha büyük, iyi, hızlı ve güçlü olacak. Daha az kıyafet, daha çok ateş.

-Seyircilerden aldığınız enerji ve tepkiler şarkılarınızı ve performanslarınızı da etkiliyor. Eurovision’da seyircinin olmaması sizi nasıl etkiler?

Blind Channel olarak, 5 insandan 500 insana kadar yüzlerce performans sergiledik. Biz, her seferinde bu şovumuz son olacak diye düşünerek performansımızı sergiledik. Seyircileri tabii ki çok seviyoruz, bize her zaman daha fazla enerji, güç ve duygu katıyorlar, ama biz kamera arkasında bizi izleyen insanlardan güç almaya devam edeceğiz.

-Türkiye’de hiç bulundunuz mu, ülke için düşünceleriniz neler?

Bazılarımız tatil için gitmiş olabilir, Türkiyenin çok güzel bir ülke olduğunu biliyoruz.

-Türkiye’de çok fazla hayranınız var. Son olarak onlara ne söylemek istersiniz?

Destekleri için çok teşekkür ediyoruz, onları görmek için sabırsızlanıyoruz. Pandemi bittikten sonra Türkiye’de sahneye çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Bizimle röportaj gerçekleştiren grubun söz yazarlarından ve gitaristi Joonas Porko’ya teşekkür ediyoruz.

Photo by: Mona Salminen