Türkvizyon’a Bursa ev sahipliği yapacak

BENZER HABERLER

TMB TV Genel Müdürü Amil İsmayılov ve Genel Yayın Yönetmeni Sahil İmanov, Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı yeni Genel Sekreteri Sultan Raev’le görüştü.

TMB TV Genel Müdürü Amil İsmayılov ve Genel Yayın Yönetmeni Sahil İmanov, Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sultan Raev’i ziyaret etti.

TÜRKSOY genel merkezinde yapılan nezaket ziyaretinde, TMB TV’nin yakın zamanda görsel medya yakaladığı başarılar konuşuldu. Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi hedeflenen Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışmasının da gündeme geldiği görüşmede, Genel Sekreter Raev, Türk dünyasında ilgi uyandıran şarkı yarışmasının başarı ile gerçekleşmesi için destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Görüşmede; Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması’nın 2022’de, Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmiş Bursa kentinde gerçekleşmesi yönünde bazı anlaşmalara varıldı. Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması, TMB TV, TÜRKSOY ve o yılın Türk Dünyası Kültür Başkenti’nin işbirliğiyle her yıl Türk dünyası ülkeleri arasında düzenlenen ilk ve tek şarkı yarışması olmakla ilk defa 2013 yılında Eskişehir kentinde düzenlenmişti. Yarışmaya yirmi dört ülke katılmış gecenin birincisi ise Ferid Hasanov’un söylediği Yaşa şarkısı ile Azerbaycan olmuştu.

2020 yılındaki yarışmayı ‘Tikenli Yol’ adlı şarkısıyla Ukrayna temsilcisi Natalie Papazoğlu kazanmıştı.

Kaynak: İHA | Fotoğraf: Shutterstock Photo

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,032TakipçiTakip Et
2,310AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER