Türkiye Schoolovision’da üçüncü oldu

BENZER HABERLER

Avrupa Okul ortaklıkları girişimi olan e Twinning platformunda Eurovision’un okullar arası versiyonu olan Schoolovision bu yıl 14. kez düzenlendi. Avrupa’dan 30 ülke okulunun katıldığı bu projede ülkemizi Uşak Borsa İstanbul Ortaokulu öğrencileri “Fasa Fiso” isimli çocuk şarkısı ile temsil etti.

Kadınlar ve erkekler arasında eşitsizlik olduğu önyargısını kırmak temalı şarkının Söz ve Muziği Şubadap Çocuk grubuna ait.

Yönetmenliğini Arda Sunter’in yaptığı ve proje koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmeni Arif Bozkurt’un yürüttüğü projede 30 ülkenin öğrencileri canlı yayınla hazırlamış oldukları klipleri oyladılar.

Yarışma sonunda Uşak Borsa İstanbul Ortaokulu öğrencileri 169 puanla Avrupa üçüncüsü oldular. Yarışmada birinciliği 280 puanla Ukrayna, ikinciliği ise 215 puanla İrlanda aldı.

Bu yıl, İngilizce Öğretmeni Arif Bozkurt’un yönetimindeki Uşak Borsa İstanbul Ortaokulu öğrencilerinin Fasa Fiso isimli çocuk şarkısı ile Avrupa 3.sü olarak bu geleneği devam ettirmesi ve Uşaklı miniklerin Avrupa çapında ilimizi tanıtması, Uşak için sevindirici bir haber oldu.

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,328TakipçiTakip Et
2,670AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER