Türkiye 2021 Eurovision’da yer alacak mı?

BENZER HABERLER

Türkiye 2021 Eurovision’da yer alacak mı?

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakçı ve Avrupa Birliği Türkiye Delehasyonu Başkanı Büyükelçisi Christian Berger, bugün Youtube ve Periscope’da ortak bir yayında buluştu. Ortak yayında Eurovision ile ilgili bir soru soruldu.

Faruk Kaymakçı “Umarım gelecek yıllarda yine katılacağız. açıklamasını yaptı.”

“Türkiye açıkcası Eurovision Şarkı Yarışmasına uzun yıllar katıldı ve bir kez kazanmışlığımız var. Umarım gelecek yıllarda yine katılacağız. Son bir kaç yılda problemler gördük TRT’ye zorluklar yaratan. Ama eminim ileride Türkiye’yi Eurovision’da görüceğiz. Tabii ki bu benim kararım değil, TRT belli sorunları oturup çözecektir. Türkiye’yi ileride güzel şarkı ve mesajlarla Eurovison’da göreceğiz.”

TRT, 2013 yılından beri Eurovision’a katılmıyor ve yayınlamıyor.

     Voir cette publication sur Instagram         

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Türkiye’nin ileride Eurovision’a katılıp katılmayacağına dair açıklamalarda bulundu. Faruk Kaymakcı: “Türkiye açıkcası Eurovision Şarkı Yarışmasına uzun yıllar katıldı ve bir kez kazanmışlığımız var. Umarım ileride yine katılırız. Son bir kaç yılda problemler gördük TRT’ye zorluklar yaratan. Ama eminim ileride Türkiye’yi Eurovision’da görüceğiz. Tabii ki bu benim kararım değil, belki TRT ve EBU bu sorunları çözerler. Belki Türkiye’yi ileride güzel şarkı ve mesajlarla Eurovison’da görürüz.” #Eurovision #Eurovision2020 #Eurovision2021 #ESC #ESC2020 #ESC2021 #Türkiye #Turkey #farukkaymakcı #farukkaymakçı #dışişleribakanlığı #dışişleri @faruk.kaymakci @trtmuzik @trt1 @trt2 @ibrahimeren @trt @trtizle

Une publication partagée par Eurovision Türkiye (@eurovisn_turkey) le


Facebook


Twitter


Instagram


Youtube

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,028TakipçiTakip Et
2,390AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER