Tansu Atak hayatını kaybetti!

0

Grup Lokomotif’in kurucusu hayatını kaybetti!

Seyyal Taner’le birlikte 1987 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Grup Lokomotif’in bas gitaristi ve tanınmış müzisyenlerden Tansu Atak hayatını kaybetti.

Bir dönemin sevilen gruplarından Grup Lokomotif’in bas gitaristi ve tanınmış müzisyenlerden Tansu Atak hayatını kaybetti.

Şarkıları bir dönem dillerde dolaşan Grup Lokomotif’in bas gitaristi ünlü müzisyen Tansu Atak’ın, Bodrum’da hayatını kaybettiği öğrenildi. Acı haberi magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ün yapan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu.

Cenaze bilgilerini de paylaşan Akay, şu açıklamayı yaptı:

“Çok değerli müzisyen Tansu Atak’ı kaybettik. 1974 yılında kurulan Grup Lokomotif’in kurucularından olan ve çok sayıda değerli sanatçımızla çalışan Atak ve grubu, Seyyal Taner’le birlikte 1987 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Şarkım Sevgim Üstüne’ şarkısı ile Türkiye’yi temsil etmişti. Değerli müzisyen bugün ikindi namazına müteakip Bodrum Gölköy Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak ve Gölköy Mezarlığı’nda defnedilecektir. Nur içinde yatsın inşallah.”

Grup Lokomotif’in bas gitaristi ve kurucularından olan Tansu Atak, grubu ile çok sayıda konser vermiş ve çok sayıda ünlü isme ise sahnelerde eşlik etmiştir.

Source: medyaradar.com

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir