Sertab Erener ve Can Bonomo’dan ‘İyiliğe Ninniler’

BENZER HABERLER

Bepanthol Baby hem bebeklerin hem de ebeveynlerin hayatında değer yaratmak için Sertab Erener, Can Bonomo ve Öykü Karayel iş birliği yaparak “İyiliğe Ninniler” albümünü çıkarttı. Ninnilerin günümüze göre yeniden uyarlandığı albümünün dinleme gelirleriyle AÇEV’e destek verilecek.

Pişik önleyici merhemiyle bebeklerin esenliğini ve uyku kalitesini artırmayı hedefleyen Bepanthol Baby, “İyiliğe Ninniler” adını taşıyan yeni projesiyle bebekler ve ebeveynlerin hayatına birbirinden güzel ninnilerle dokunuyor. Proje kapsamında hazırlanan ve 12 ninniden oluşan özel albümde ninnilerin tamamı Sertab Erener tarafından seslendirilirken markanın elçileri Can Bonomo ve Öykü Karayel de kendisine eşlik etti.

Albümde yer alan bazı ninnilerin sözlerinde empati, eşitlik, kapsayıcılık gibi değerleri güçlendirmek için küçük değişiklikler yapılırken ninnilerin tamamı melodilerine sadık kalınarak yeniden yorumlandı. Tüm dijital platformlardan ebeveynlerin erişimine sunulan albümün YouTubeSpotify gibi dijital platformlardan elde edilecek dinleme gelirleri ise AÇEV için desteğe dönüşecek.

Sertab Erener ise projeyi şu sözlerle değerlendirdi:

“Ninniler kültürel gelişim ve müzikal miras açısından çok değerli eserler. Yazı bulunmadan önce dahi bebekler ninniler eşliğinde uyuyordu. Bu zamansız eserleri yeniden yorumlayarak bebeklerin bu ninnileri benim sesimden dinleyeceği bir çalışma yapmak dünyada bırakmak istediğim izle de doğru orantılı. Ayrıca değişen dünyanın gerçeklerine de uygun olarak düzenlenmeleri fikrini ilk başından itibaren çok sevdim. Bu projenin bir parçası olmak, ebeveynlerin ve bebeklerin hayatında her anlamda iyiliğe odaklanan böyle bir çalışmaya katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor.”

Can Bonomo projeye ilişkin “Oğlumuz doğduğundan beri uykunun hem onun hem kendimiz için ne kadar önemli olduğunu yeniden anladık. Ninniler de hayatımızın bir parçası oldu. Dolayısıyla böyle bir projenin yaratacağı faydayı her şeyden önce bir baba olarak öngörebiliyorum. Bu ninniler sayesinde çocuklara kendim de inandığım eşitlik, yardımlaşma gibi değerlerle dolu bir dünyayı aktarıyor olmak benim için çok mutluluk verici. Sertab Erener gibi değerli bir sanatçı ile bu anlamlı projede bir araya gelmekten ve ‘Fış Fış Kayıkçı’ da düet yapmaktan mutluluk duydum.” dedi.

Öykü Karayel ise “Bebeklerin yabancısı oldukları dünyayı ve hayatı tanımasına da yardımcı olan, onlara güvende hissettiren ninniler, bizim de Roman ile uyku rutinimizin vazgeçilmezi. Bunun yanı sıra ninnilerin AÇEV için faydaya dönüşecek olması da projeye ayrı bir anlam kazandırıyor. Bir ninni dinlendiğinde etki çemberinin katlanarak yayılması, farklı çocukların hayatına iyilik olarak dönmesi aslında bir araya gelerek nasıl bir fark yaratabileceğimizin çok güzel bir örneği. ‘Benim Annem Güzel Annem’ ninnisinde benim de sesimin olması bu açıdan benim için unutulmaz bir anı oldu.” dedi.

Kaynak: marketingturkiye.com.tr

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
13,569TakipçiTakip Et
1,530AboneAbone Ol

TWİTTER

2 saat önce
Şarkıları dinleyip 15 Aralık'a kadar https://t.co/R2hiVpbZTs sitesinden favori şarkınıza oy kullanabilirsiniz. https://t.co/gNPw4WkkIe
3 saat önce
Ekibimizden Onurcan Kuzey Makedonya'nın Junior Eurovision şarkısını yorumladı.

🇲🇰 Dajte Muzika ve "Green Forces" adlı şarkısı için çektiği reaksiyon videosunu Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz. #JESC2021 #NorthMacedonia https://t.co/PRYZBYB8ek
4 saat önce
Pazartesi günü gerçekleşecek olan Junior Eurovision'un resmi açılış törenine delegasyonların katılmayacağı açıklandı.
5 saat önce
2021 yılında Google Türkiye'de en çok aranan şarkılar:

1.Zitti E Buoni
2.Mata Hari
3.Voila

En çok aranan kelimeler:

-2021 Eurovision birincisi
-Eurovision 2022
-Eurovision 2021 sıralama
-Azerbaycan Eurovision 2021
-Eurovision 2021 kim kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER