Sertab Erener: “Avm’lerle bir yere varamayız”

0

Sertab Erener: “AVM’lerle bir yere varamayız”

Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri olan ve 2003 yılında Türkiye’ye Eurovision zaferi getiren Sertab Erener, CRI Türk FM’de  Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu “Müzik Borsası” programında konuk oldu.

Yeni albümüyle ilgili açıklamalar yapan Sertab Erener Eurovision’a geri dönmemiz gerektiğini belirterek avm’lerle bir yere varamayacağımızı söyledi.

“Eurovision çok güzel bir gelenek, bence bu geleneklerin devam ettirilmesi hem müzik endüstrisi adına hem sanatçılar adına önemli. Onu takip eden büyük bir izleyici, kitle ve büyük bir fan kulübü var. O insanlar bence müzikle dolu dolu bir gece hatta bir yıl yaşıyorlar, merak ediyorlar. Bizim içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Umarım bu bir yanlış karar olduğu için geriye dönülür. Bizim birinci olduğumuz yılın ertesi yılı Türkiye’de Eurovision’u yapmak hiçbir kişinin cebinden ödeyebileceği reklam bütçesinden fazla kimsenin yapamayacağı bir şeydi. O yüzden bu tip şeyler çok değerli. Her zaman her şekilde kültür yarışı var dünyada biz ondan geride kalamayız, kalmamalıyız bence. Bizi ülkeler olarak ileriye götürecek şey ilim, bilim ve kültürdür. Bundan başka bir şey olmaz. AVM’lerle bir yere varamayız.”

Source: criturk.com

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir