İbrahim Eren’den açıklamalar

BENZER HABERLER

İbrahim Eren, EBU Yönetim Kurulu’na neden katıldığını açıkladı

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, ‘7. Boğaziçi Film Festivali’ kapsamında ‘Uluslararası Arthouse Stratejisine Doğru: Filmler, Sektör ve TRT’ adlı sunum yaptı. Kendisini dinlemeye gelenlere yakın gelecekte TRT’de olacaklara dair ilginç açıklamalarda bulundu.

“TRT Genel Müdürü olarak, önümüzdeki dönemde iki büyük projem var.Bunlardan biri; TRT’nin kurumsallaşma meselesi. TRT kanunu değişti, bu çerçevede yeniden yapılaşma ve kurumsallaşma çalışmasına başladık, bitirmek üzereyiz. Sonrasında kurum kültürünün değişmesi var, ama o zor bir süreç ve bizim de bu konuda yapacağımız çok şey var. Bunları yapıyor olmamızın sebebi, TRT’yi uluslararası bir marka yapabilmek. Bu nedenle Avrupa’nın nereye gittiğini, neler yaptığını iyi takip edebilmek için seçimle EBU Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Geçtiğimiz yıl ‘TRT’de Tanıdık Var Mı?’ başlıklı bir sunum yaparak, kamuoyundaki mevcut algıyı ortaya koymuştum. Bunu değiştirmek adına TRT’de işi merkeze alan bir anlayış için kurumsal yapı çalışması başlattım.”

2020’de TRT’de neler olacak?

“Yapısal değişikliğe gitmemizin sebebi, TRT’yi uluslararası bir marka yapabilmek. TRT’yi uluslararası bir oyuncu yapabilmek için seçimle EBU Yönetim Kurulu Üyesi oldum. EBU alt komisyonlarında görev yapan arkadaşlarımız Avrupa Yayın Birliği’nin verilerinden yararlanır hale geldi. TRT’nin kanalları arasında marka bütünlüğü yok. Bir TRT World’un markasına bakın, bir TRT Müzik’e; ayrı yüzyıllarda gibi… Marka bütünlüğünü sağlamak için Eylül 2020’den itibaren TRT’nin çatı bir markası olacak. Her kanal, önün altında konumlandırılacak.”

Ayrıca gençlerin artık televizyon izlemediğine dikkat çeken Eren, 14-24 yaş grubuna ulaşmak için TRT’nin 2020’den itibaren dijitale de ağırlık vereceğini açıkladı.

TRT, 2013 yılınan beri Eurovision’a katılmıyor ve Eurovision’u yayınlamıyor. Son olarak TRT’nin Eurovision Asia’ya katılacağı açıklanmıştı.
Source: Milliyet.com


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
13,102TakipçiTakip Et
1,390AboneAbone Ol

TWİTTER

3 saat önce
Azerbaycan | Efendi katıldığı bir programda "Türkiye'den çok büyük teklifler geliyor müzik şirketleri bizimle çalışmak istiyor. Demet Akalın benimle düet yapmak istediğini söyledi." açıklamasını yaptı.
5 saat önce
Jessie J, Birleşik Krallık adına Eurovision'a mı katılacak? https://t.co/IMGFTt5qjh
18 saat önce
Shazam Türkiye'de bu hafta en çok aranan şarkılar.

Maneskin - I Wanna Be Your Slave (28)
Alexander Rybak - Fairytale (46)
Maneskin - Beggin (80)
Duncan Laurence - Arcade (152)
20 saat önce
Barbara Pravi tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) sahne aldı ve "Voilà" adlı şarkısını söyledi. #RolandGarros https://t.co/xOWRn4dqw6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER