Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı

0

TRT’de uzun yıllar çalışan ve 1975-2012’de Eurovision Şarkı Yarışması’nın Türkçe sunuculuğunu üstlenen, “Ben Bilirim”, “Banko” ve “Joker” adlı yarışma programları ile hafızalara kazınan Bülend Özveren, Başakşehir Saadet Çarmıklı Camii’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Böbrek yetmezliği nedeniyle 12 Eylül’den beri tedavi gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybeden usta sunucu Bülend Özveren için bugün Başakşehir Saadet Çarmıklı Camii’nde tören düzenlendi. Törene sanat ve sinema camiasından çok sayıda isim katıldı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazını ardından Bülend Özveren’in naaşı Bahçeşehir Hoşdere Mezarlığına defnedildi.

“Türkçe’yi en iyi konuşan çok önemli bir isimdi”

Sunucu Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı - 2

Şarkı yazarı, spor spikeri Ali Kocatepe, “Büyük bir kayıp. Benim 50 yıldan fazladır tanıdığım arkadaşım dostumdu. Türkçeyi en iyi konuşan, sunucu olarak örnek programlar ortaya koyan ve de Eurovision ile anılan çok önemli bir kişiydi. Bülent diye yazılıyor her yerde fakat bana ‘İsmimin son harfi T değil D’ derdi. Maç spikeri olmak için sınava girmişti, sınavı kazandı ama hiç hayatında maç anlatmadı. Eşi Sebla ile de ben tanıştırmıştım” dedi.

‘Hem meslekte hem de özel yaşantısında örnek birisiydi’

Sunucu Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı - 3

Cenaze törenine katılan eski haber spikeri Orhan Ertanhan, ‘TRT’nin başı sağ olsun benim meslek büyüğümdü kendisi Türkiye’de televizyonculuğun duayenlerinden birisiydi kendisi. Hem mesleki olarak hem de özel yaşantısında örnek bir insandı. Bizim hepimize katkıları olmuştur canlı dinamik tarzı ile çığır açmış bir abimizdi umuyorum ki ışıklar içerisinde uyur ve mirasını genç kuşaklardan sahip çıkanlar olur. Hepimizin başı sağ olsun’ dedi.

‘Türk yayıncılığı açısından çok büyük bir kayıptır’

Cenaze törenine katılan Zafer Nuri Eraslan ise, ‘Ben 4 yıldır İstanbul Radyosu’nun 7 yılda televizyonun müdürlüğünü yaptım, böyle bir arkadaş ile tanışmaktan çok memnundum. Kendisi gerek yaptığı gerek ise sunduğu programlar ile iz bırakan bir sunucuydu. Kamuoyunu onu sunumları ile tanıyor kendisi her zaman örnek olmuş ve olacaktır. Türk yayıncılığı açısından çok büyük bir kayıptır, kendisinin Türk ve Batı Müziğine çok büyük katkıları da olmuştur’ diye konuştu.

Taziyeleri Bülend Özveren’in eşi Sebla Özveren, oğlu Kunt Özveren kabul etti.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir