July 20, 2024
Türkiye

Ali Eyüboğlu: ‘Eurovision yeniden TRT’nin gündeminde’

Ali Eyüboğlu: ‘Eurovision yeniden TRT’nin gündeminde’

Gazeteci Ali Eyüboğlu, Milliyet gazetesindeki köşe yazısında TRT’nin neden Eurovision’a katılmadığı ile ilgili TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ile iletişime geçti ve İbrahim Eren konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Ali Eyüboğlu’nun yazısı:

“Hadise’nin ‘Eurovision’ serüvenine dair olanları yazdıktan ve anlattıktan sonra gelen yorumlar üzerine İbrahim Eren’e sordum:

Katıldığımız yıllarda “Eurovision’ mu kaldı?” eleştirileri vardı, TRT yarışmadan çekilince bu sefer “Türkiye niye yok?” denmeye başladı. Ne olacak bu ‘Eurovision’ sorunsalı? TRT Genel Müdürü’nden bu soruya ‘Eurovision’ fanlarını heyecanlandıracak bir yanıt geldi: “TRT’nin bu konuda geçmişte aldığı bir karar var; ‘Puanlama sistemi değişmeden katılmayacağız’ diye. Yönetim Kurulu’muz da hâlâ aynı kararda devam ediyor, ama bu arada ‘Eurovision’la da görüşüyoruz. Çok iyi biri geldi ‘Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem?”

Kaynak: Milliyet.com.tr