Ali Babacan: ‘Eurovision’a yeniden katılacağız’

1

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün Kültürel Atılım Eylem Planını açıkladı. Ali Babacan iktidar olacakları takdirde yeniden Eurovision’a katılacaklarını söyledi.

“Her ne kadar iktidar kültür sanat alanını desteklemese de ülkemizde uluslararası başarı kazanan pek çok sanatçı var. Nobel ödüllü, Cannes ödüllü hatta Eurovision ödüllü sanatçılarımız var. Evet. Eurovision, uzun zamandır bu ifadeyi bu kelimeyi duymuyoruz değil mi? Ne oldu Eurovision’a diyoruz. Hatırlayın 1997 yılında Şebnem Paker ve Grup Etnik üçüncülük elde etmişti, 2010 yılında maNga grubu ikinci olmuştu. Ve hepimizin aklına kazındığı şovuyla 2003 yılında Sertab Erener birinci olmuştu.”

“Değerli arkadaşlar, biz Eurovision’u önemsiyoruz Sertab Erener’in ‘Everyway That I Can’ dediği gibi biz de her türlü çabayı gösterip yeniden katılacağız bunu da buradan ilan ediyoruz. Kısaca Türkiye’yi tekrar Avrupa sahnelerine geri göndereceğiz bunu hep beraber yapacağız. Yine ekran başında oturup Türkiye’ye verilen oyları da heyecanla izleyeceğiz. Bu bir özgüven meselesi tabii. Ben bu vesileyle geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz TRT sunucusu Bülend Özveren’i de rahmetle anmak istiyorum. Özveren’in de en büyük hayallerinden birisi Eurovision’a geri dönmemizdi. İnşallah onu da gerçekleştireceğiz.”

Bir sonraki Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi Haziran 2023 tarihinde yapılacaktır.

About The Author

1 thought on “Ali Babacan: ‘Eurovision’a yeniden katılacağız’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir