ABU TV Şarkı Festivali: Türkiye’yi Umut & Uğur temsil edecek

0

Asya-Pasifik Yayın Birliği’nın düzenlediği ABU TV Şarkı Festivali’nde ülkemizi Umut Sülünoğlu ve Uğur Önür temsil edecek.

Bu yıl 29 Ekim’de Güney Kore’nin Seul sehrinde gerçekleşecek olan festivale 10 ülke katılacak ve Türkiye’yi Umut Sülünoğlu ve Uğur Önür temsil edecek. Seslendirecekleri şarkı henüz açıklanmadı.

Umut Sülünoğlu kimdir?

TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçısı olan Umut Sülünoğlu 1986 yılında dünyaya gelmis olup aslen Çorum Sungurlu’ludur. Boyu 1.80 olup medeni hali evlidir. Mesleği olan müzisyenliği severek icra eden hayranlarının beğenisini toplayan usta bir müzisyendir. Seslendirdiği çeşitli türkülerin yanında sanatçının Zemheri albümü de göze çarpıyor. Albümünde 8 parçayı seslendirmiş olup her bir parça dinleyiciden güzel dönüşler almıştır. Umut Sülünoğlu hayranları tarafından güler yüzlü olması ile de öne çıkan bir sanatçıdır.

Uğur Önür kimdir?

1987 doğumlu Uğur Önür’ün amcası Kabak Kemane çaldığı için ondan etkilenmiş ve küçük yaşlarda müziğe ilgi duymuştur.

Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve müzik eğitimi almıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Bugüne kadar bir çok yurt içi ve yur dışı konserlerinde yer almıştır. Arıca bir çok albüm, televizyon programı ve film müziğinde kemane icra etmiştir. Köy Havası ve Yadigar isminde iki albümü bulunan Uğur Önür günümüzde TRT İstanbul Radyosu’nda Kabak Kemane sanatçısı olarak müzik kariyerini sürdürmektedir. Aslen Burdur Kuzköy Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *