Eurovision Tel Aviv’de mi gerçekleşecek?

Haaretz haberine göre İsrail Maliye Bakanlığından bir üst düzey yetkili Eurovision’un Kudüs’te yapılmayacağını açıkladı. Eurovision’un Tel Aviv’de bulunan Tel Aviv Kongre Merkezi’nde gerçekleşmesi bekleniyor. Tel Aviv Kongre Merkezi 2015 yılında açılmış ve her türlü kültürel etkinliği barındırabilecek esnek bir alana sahiptir. Kongre Merkezi’nin tek dezavantajı 10.000 seyirci kapasiteli olmasıdır.
Hayfa ve Kudüs’ün adaylıkları daha sorunlu görünüyor. Birincisi, Sammy Ofer Stadyumu kapalı bir salona dönüştürülmelidir. Delegasyonların ve fanların güvenliğini sağlamak, özellikle de Eurovillage ve çevresinde sorun yaratacaktır. Yarışma’nın bütçesi 14-19 Milyon Euro arası olması bekleniyor.
64. Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapacak şehir ve tarihleri Eylül ayında EBU tarafından açıklanacak. Devlet kanalı ev sahibi olmak isteyen Tel Aviv, Kudüs, Eilat ve Hayfa şehirlerine resmi başvuru çağrısı yaptı. 
SON DAKİKA | İsrail Maliye Bakanlığından bir üst düzey yetkili Eurovision’un Kudüs’te yapılmayacağını açıkladı! Eurovision’un Tel Aviv’de bulunan 15 bin kapasiteli bir fuar alanında gerçekleşmesi planlanıyor. #Eurovision pic.twitter.com/JFKrN5JBA1

— Eurovision 2019 (@Eurovisn_Turkey) 24 Haziran 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir