Eurovision 2025: Hazırlıklar başladı

0

Nemo, “The Code” adlı şarkısıyla 36 yıl aradan sonra Eurovision’da İsviçre’ye bir zafer getirdi.

Zaferin ardından bugün İsviçre yayıncısı SSR, 2025 Eurovision için hazırlıklarına başladı. Ev sahibi olmak isteyen şehirler bugünden itibaren resmi olarak başvuru yapabilecek. 2025 Eurovision’a ev sahipliği yapacak olan şehir Eylül ayında açıklanacak. Peki hangi şehirler konuşuluyor? Bir göz atalım…

Basel ve Lozan Belediyesi Eurovision’a ev sahipliği yapmakla ilgilendiklerini açıklasalar da herhangi bir mekan belirlemediler. İlk Eurovision’a ev sahipliği yapan Lugano, resmi bir başvuru yapmayacağını açıkladı. Bern Belediye Başkanı ise Mayıs ayı için takvimin yoğun olduğunu işaret ederek olası bir ev sahipliğine sıcak bakmadıklarını ancak konuyu gündeme getireceklerini açıkladı.

Cenevre

Cenevre, başvuru dosyası hazırlayıp sunan ilk şehir oldu. Eğer Cenevre ev sahipliği yaparsa, yarışma 15 bin kişilik Palexpo’da gerçekleşecek.

St. Gallen

Olma fuar merkezinin başkanı Christine Bolt, Eurovision’a ev sahipliği yapmakla ilgilendiklerini açıkladı. 12 bin kapasiteli Olma, tadilattan geçerek geçtiğimiz Mart ayında tekrar hizmete açıldı.

Biel

Nemo’nun memleketi olan Biel’de 6 bin kapasiteli Tissot Arena yer alıyor. Şehir istekli olsa da ancak yeterli otel sayısı bulunmuyor.

Zürih

Zürih şehri, 2025 yılında Eurovision’a ev sahipliği yapmak için başvuru olasılığını araştırıyor. Zürih’te ülkenin en büyük kapasiteli olan 15 bin kişilik Hallenstadion bulunduğu için ön plana çıkan birinci şehir olarak yer alıyor.

Fribourg

Fribourg şehri, Eurovision’a ev sahipliği yapma konusunda başvuruda bulunup bulunmayacaklarını incelediklerini açıkladı. Olası bir ev sahipliğinde BCF Arena’nın yarışmaya ev sahipliği yapması planlanıyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir