July 20, 2024
Eurovision 2025

Eurovision 2025 ekibi tanıtıldı

Eurovision 2025 ekibi tanıtıldı

İsviçre devlet kanalı SRG SSR, Eurovision 2025 çekirdek ekibini tanıttı.

Geçtiğimiz ay Eurovision 2025’in baş yapımcısı Reto Peritz ve Moritz Stadler olduğu açıklanmıştı. Bugün ise önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Eurovision’un organizasyonu için görev alacak olan diğer ekip üyeleri tanıtıldı.

Yves Schifferle: 2021’den beri SRF Eğlence Bölümü’nde Gösteri Bölüm Başkanı ve İsviçre’nin Eurovision Delegasyon Başkanı olarak görev yapıyor. 2024’te Nemo ve ekibiyle İsviçre’ye Eurovision zaferini getirdikten sonra 2025 Eurovision’da Gösteri Başkanı rolünü üstlenecek. Schifferle, üç gösterinin  içeriklerin geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu olacak. (Örneğin: Açılış ve ara şovları, bayrak geçidi, postcardlar ve oylama prosedürü) İsviçre Delegasyon Başkanı olarak görevini bir yıl boyunca Daniel Meister’a geçici olarak devredecek.

Christer Bjorkman: Son 10 yılda Eurovision’u büyük ölçüde şekillendirmiş bir İsveçli televizyon yapımcısıdır. Özellikle 2013, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2024 yıllarında katılan 40 ülkenin koordinasyon ve uygulamasından sorumlu yarışma yapımcısı olarak öne çıkmıştır. Bjorkman, İsviçre’de Yarışma Başkanı (Yarışma Yapımcısı) rolünü üstlenecek ve Yves Schifferle ile yakından çalışacak.

Bernhard Spahni: Etkileyici bir etkinlik organizatörü kariyerine sahiptir. Farner Emotions’da Etkinlikler Başkanı, Red Bull’da Küresel Etkinlik Pazarlama Başkanı ve 2022’den beri Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nde Deneyim ve Festival Başkanı olarak görev yapmıştır. Spahni, 2025 Eurovision’da Proje Yönetim Ofisi Başkanı olacak.

Tobias Åberg: İsveç’ten bir Eurovision profesyonelidir. Malmö’de Üretimden Sorumlu Yönetici olarak görev yapmış ve aynı zamanda Eurovision 2013 ve 2016’da çekirdek ekipte yer almıştır. Son sekiz yıldır Üretim Müdürü veya teknik uzman olarak görev yapmaktadır. 2025 Eurovision’da Üretim Müdürü olacak. Bu fonksiyon teknik üretim, sahne inşaatı, altyapı ve bilgi teknoloji uzmanı sorumludur.

Nadja Burkhardt-Tracol: Uzun yıllar Avrupa Yayın Birliği’nde (EBU) Eurovision Şarkı Yarışması Etkinlik Sorumlusu olarak çalıştı. Cenevre’deki Concours Hippique International’ın Özel Etkinlik Yöneticisi, Cosykıtchen’in kurucu ortağıdır ve 2025’te Etkinlik Başkanı olarak ev sahibi şehir için birincil iletişim noktası olacaktır.

Ekipte ayrıca Manfred Winz (Finans Başkanı), Aurore Chatard (Güvenlik Başkanı), Kevin Stuber (Hukuk Başkanı), Thomas Pittino (Pazarlama ve Fonlama Başkanı), Vassilis Dönikian (İnsan Kaynakları Başkanı), Nicole Beutler (Halkla İlişkiler Başkanı), Henriette Engbersen (SRG’deki Kamu Değeri ekibi başkanı olarak) ve Till Jendly (Asistan) yer alıyor.

Geçen hafta Eurovision’a ev sahipliği yapmak isteyen şehirler dosyalarını sunabildiler. Önümüzdeki haftalarda proje ekibinin bir çalışma grubu, denetim ve danışmanlık şirketi PricewaterhouseCoopers (PwC) ile birlikte gelen dosyaları inceleyecek ve değerlendirecek. Ev sahibi şehrin Ağustos sonunda duyurulması bekleniyor.

Kaynak: presseportal.ch