2025 Eurovision’u kim sunacak?

0

İsviçre zaferinin üzerinden bir hafta geçmemesine rağmen İsviçre basınında 2025 Eurovision’u kimin sunacağı konusunda tartışmalar ve anketler başladı. Yapılan anketlerde Sven Epiney, Michelle Hunziker ve Sandra Studer favori olarak gösteriliyor.

Michelle Hunziker

Michelle Hunziker, İsviçreli ve Italyan bir televizyon sunucusu, model, ve oyuncudur. 24 Ocak 1977’de Sorengo, İsviçre’de doğdu. Kariyerine genç yaşta model olarak başladı ve kısa sürede televizyon dünyasında da kendine yer buldu. 

İtalya ve Almanya’da birçok televizyon programının sunuculuğunu yaptı. Özellikle İtalya’da “Striscia la Notizia” gibi popüler programlarda sunucu olarak tanındı.

Sven Epiney

Sven Epiney, İsviçreli bir televizyon ve radyo sunucusudur. 14 Ocak 1972’de İsviçre’nin Valais kantonunda doğdu. Kariyerine genç yaşta radyo sunucusu olarak başlayan Epiney, zamanla televizyon dünyasında da tanınan bir yüz haline geldi.

Sven Epiney, 2008-2011 yılları arasında ulusal finalin sunuculuğunu üstlendi. Birçok yıl Eurovision’un yorumculuğunu da yaptı.

Christa Rigozzi

Christa Rigozzi, 2 Mayıs 1983 doğumlu İsviçreli bir televizyon sunucusu, model ve güzellik yarışması kazananıdır. En çok, 2006 yılında Miss Switzerland (İsviçre Güzellik Kraliçesi) unvanını kazanmasıyla tanınır. İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İngilizce konuşuyor. Nemo’nun zaferinden sonra sosyal meyda hesabından Eurovision’u sunmak istediğini açıklayan isimlerden biri oldu.

Hazel Brugger

Hazel Brugger, İsviçre asıllı Alman komedyen, yazar ve sunucudur. 9 Aralık 1993 tarihinde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğmuş, daha sonra ailesiyle birlikte İsviçre’ye taşınmıştır. Kariyerine komedyen olarak başlamış ve özellikle Almanca konuşulan ülkelerde tanınmıştır. Nemo’nun zaferinden hemen sonra Eurovision’u sunmak istediğini açıkadı.

Sandra Studer

Sandra Studer, İsviçreli televizyon sunucusu, şarkıcı ve oyuncudur. 10 Şubat 1969’da İsviçre’nin Zürich kentinde doğmuştur. Kariyerine geniş bir yelpazede faaliyet göstererek İsviçre’de ve diğer Avrupa ülkelerinde tanınan bir isim haline gelmiştir. 1991 yılında İsviçre’yi Eurovision’da temsil etti.

Marina Rollman

Marina Rollman, 9 Ağustos 1988 doğumlu, İsviçreli bir stand-up komedyeni, yazar ve radyo sunucusudur. Rollman, mizahi tarzı ve keskin zekası ile tanınır ve Fransızca konuşulan ülkelerde önemli bir isim haline gelmiştir.

Jennifer Bossard

Jennifer Bossard, 6 Ağustos 1992 doğumlu, İsviçreli bir moda tasarımcısı ve girişimcidir. Genç yaşına rağmen, moda dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiş ve birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bossard, yenilikçi ve sürdürülebilir moda anlayışı ile tanınır. Bu yıl İsviçre’nin jüri oylarını sundu.

Melanie Winiger

Melanie Winiger, İsviçreli bir oyuncu, model ve güzellik yarışması galibidir. 22 Ocak 1979 tarihinde doğmuştur. 1996 yılında Miss Switzerland (İsviçre Güzeli) seçilerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzellik yarışmasındaki başarısından sonra modellik kariyerine devam etmiş ve çeşitli moda dergileri ve markalar için çalışmıştır. 2008 yılından beri UEFA’nın kura çekimlerinde sunucu olarak yer alıyor ve bu yıl İsviçre Müzik Ödüllerini sundu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir