2025 Eurovision: Ev sahibi şehir Ağustos ayında açıklanacak

0

Nemo’nun zaferinden üç hafta önce, İsviçre devlet kanalı SSR’nin bir çalışma grubu 2025 Eurovision’un hazırlık aşamasını başlattı. Yarışmayı düzenlemekle ilgilenen şehirlere bu hafta ayrıntılı şartname gönderildi.

SSR’den on iki üyeden oluşan bir çalışma grubu kurulmuştu ve zaferin hemen ertesi günü hazırlık çalışmalarına başladılar. Bu hafta, Eurovision’u düzenlemek isteyen şehirlere *”Host City Bid Book” teslim edildi. SSR, aday şehirlerin isimlerini açıklamıyor ancak şehirler isterlerse adaylıklarını kamuoyuna duyurmakta serbestler. Daha önce Cenevre, Eurovision’a ev sahipliği yapmak için resmi başvuru yaptığını açıklamıştı.

Şehirlere resmi başvuru belgelerini hazırlamak için haziran sonuna kadar süre tanındı. Ev sahibi şehir, Ağustos ayının sonunda açıklanacak. Eurovision 2025, Mayıs ortasında gerçekleşecek ancak kesin tarih henüz belirlenmedi.

SRG SSR medya ofis başkanı ve genel müdür sözcüsü Edi Estermann, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve küçük şehirlerin büyük şehirlere karşı dezavantajlı olmadığını ve dil bölgesinin belirleyici olmayacağını vurguladı.

“Favori bir şehir yok, Ağustos sonunda, Eurovision’un nerede düzenleneceğine karar vermiş olmak istiyoruz.”

*Host City Bid Book, büyük etkinliklere (örneğin, Olimpiyat Oyunları, FIFA Dünya Kupası gibi) ev sahipliği yapmak isteyen şehirlerin, organizatörlere sunduğu resmi başvuru belgesidir. Bu belgede, aday şehirlerin etkinliği düzenlemek için sundukları plan ve taahhütler ayrıntılı olarak yer alır.

Eurovision’a ev sahipliği yapabilecek şehirler arasında Cenevre, Zürih ve Basel favori olarak görülüyor. Ev sahibi yapmak isteyen şehirlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: nau.ch

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir