Nemo: “Eurovision’u kazanmam gerçek dışı geliyor”

0

2024 Eurovision birincisi Nemo, Alman haber sitesi Spiegel ile bir röportaj gerçekleştirdi. Eurovision zaferi ve yarışma boyunca yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalar yaptı.

Nemo ilk olarak Eurovision zaferini değerlendirdi.

“Tamamen gerçeküstü ama aynı zamanda harikaydı. Tüm bunları sindirmeye ancak başlıyorum. Bazı anlarda Eurovision’u kazanmam çok gerçek dışı geliyor.”

Lys Assia ve Céline Dion ile birlikte Eurovision birincileri arasında yer almasını “çılgınca” olarak yorumladı.

“Tam anlamıyla çılgınca ve biraz tuhaf: Kanadalı Céline Dion’un neden o zaman İsviçre için yarıştığını gerçekten merak ediyorum, bu biraz rastgeleydi. Öte yandan, bu durum 40 yıl sonra onunla aynı listede yer almamı sağladı. Yakında bir yere başvurursam, bu özgeçmişimin en üstünde olacak.”

Nemo, Non-binary, ikilik dışı cinsiyet’in İsviçre’de tanınması için çalışmalarını sürdürüyor.

“Bu konuda çalışmalarım devam ediyor. Gelecek hafta Federal Konsey Üyesi Beat Jans ile bu konuyu konuşmak üzere bir telefon görüşmem var, yazın ‘We Exist’ organizatörleriyle buluşup, Non-binary kampanyasını destekleyeceğim. Bu politik olarak tam olarak nasıl işliyor? Henüz bilmiyorum. Ama bu tartışmayı sürdürme şansımız olduğunu düşünüyorum.”

Hollanda’nın diskalifiye edilmesiyle ilgili yorum yapmayacağını açıkladı.

“Şu anda buna yorum yapmak istemiyorum, çünkü şu an için bir şey kazandıracağını düşünmüyorum.”

Finale saatler kala gerçekleşen son provalarda neden bayrak geçit törenine katılmadığını açıkladı.

“O anda duygusal olarak iyi hissetmiyordum. Gitmeye hazır hissetmedim, tüm durum stresliydi.”

İsrail temsilcisi Eden Golan ile sadece merhabalaştıklarını açıkladı.

Birkaç kez merhabalaştık o kadar. Çeşitli nedenlerden dolayı adayların birbirleriyle konuşması zordu ve bazı delegasyonlar diğerlerinden daha izole durumdaydı. Ancak EBU’dan güncelleme gelene kadar bu konuda hiçbir şey söylemek istemiyorum.

Nemo, İsviçre’nin ev sahipliği ve tartışılan maliyetler ile ilgili konuştu.

“İsviçreliler her zaman bir şeyden şikayet edecek bir neden bulur, özellikle de bir şey için ödeme yapmaları gerekiyorsa. Ama bunun ev sahibi şehir için olumlu bir ekonomik faktör olacağını düşünüyorum. Ama Hırvatistan’a da teklif verirdim.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir