July 12, 2024
Eurovision 2024

Nebulossa Eurovision kulislerinde yaşananlardan bahsetti

Nebulossa Eurovision kulislerinde yaşananlardan bahsetti

Nebulossa, konuk olduğu bir programda Eurovision kulislerinde yaşanan olaylar hakkında konuştu.

Grubun üyelerinden Mark Dasousa “İsrail’in katılımının gözden geçirmeleri gerekiyor” diyerek Avrupa Yayın Birliğine atıfta bulundu ve ekledi, “İsrail’in Malmö’de olması kabul edildiğinde, bu olanların yaşanma riski vardı.”

Konu hakkında daha da derinlere inen Mark, “Bayrak geçidi provasında İrlanda ve İsrail delegasyonu arasında bir gerginlik yaşandı. Biz, İspanya olarak, orta sıradaydık ve sözlü tartışmalar, bağrışmalar oldu. İrlanda’nın sanatçısı, neden onu kaydettiklerini sorgulayan bir laf attı ortaya çünkü daha önce bir şeyler olmuştu. İsrailli sanatçıyı çevreleyen insanlar silahlıydı ve bu beni çok rahatsız etti. Bağrışmalar başladığında, yanımda silahlı bir adam vardı ve nasıl tepki vereceğini bilmiyordum.” dedi.

Mery Bas ise “Herhangi bir garip hareketin içeride bir kargaşaya yol açabileceği bir durumdu ve buna izin verdiler” dedi.

Mark ise sözlerine şöyle devam etti;“Bambie Thug söylediklerinde haklıydı, Eurovision biziz, oraya giden halk ve insanlar. Bence Avrupa Yayın Birliği bu yıl bir şeyler öğrendi. Ayrıca, İsrail’in de katıldığı bir yarışmaya kabul edildiğinizde bazı şeyleri ölçüp biçmeniz gerektiğini bilirsiniz çünkü silahlı insanlar vardı ve İrlandalı sanatçıyı savunmada olan kişilere karşı bu kadar sinirli görmek beni endişelendirdi. Onu tamamen anlıyorum ve bu konuda aynı fikirdeyiz ama yine de…”

Geçtiğimiz haftalarda büyük finalin provasından önce kulislerde Bambie Thug, Marina Satti, Nemo ve Eden Golan arasında bir tartışma yaşandığı iddia edilmişti.

Kaynak: formulatv.com