July 20, 2024
Eurovision 2024

Joost Klein Eurovision’a yeniden davet edildi

Joost Klein Eurovision’a yeniden davet edildi

Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) Genel Müdür Yardımcısı Jean Philip De Tender, İsveç radyosu P4 ile yaptığı röportajda Joost Klein’in tüm katılımcılar için geçerli kurallara uyması durumunda memnuniyetle Eurovision’da karşılanacağını söyledi.

De Tender, “Sanırım Eurovision’a hangi adayı göndereceklerine karar vermek AVROTROS’a kalmış. Eğer bu katılım kurallara uygunsa, onun yarışma dışında kalması için hiçbir neden göremiyorum” dedi. 

Hollanda devlet kanalı AVROTROS’un gelecek yıl Eurovision’a katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor. Yayıncı EBU’nun yapısal düzenlemeler yapmasını istiyor. Hollanda ile birlikte diğer delegasyonlar da güvensiz çalışma ortamından şikayetçi olmuştu. De Tender’a göre henüz Eurovision’dan bir ülke çekilmedi. Ülkelerin bu konuda karar vermek için Eylül ayı sonuna kadar süreleri olduğunu söyledi.

De Tender, Eurovision Şarkı Yarışması’nı çevreleyen kuralların herkes için açık olmasının önemli olduğunu söyledi. “Yetmiş yıl önce Eurovision Şarkı Yarışması başladığında kurallar sadece bir sayfaydı. Şimdi yüzlerce sayfa. Herkesin bunları anladığından, kolayca erişilebilir olduğundan emin olmak istiyoruz.”

Dün EBU soruşturma sonrası bir rapor yayınlamıştı. Geçtiğimiz gün Joost Klein, Belçika’yı temsil edebileceğini ima etmişti.

Kaynak: AD.nl