July 22, 2024
Eurovision 2024 Temsilci 2024

İsveç’i Marcus & Martinus temsil edecek

İsveç’i Marcus & Martinus temsil edecek

Bu akşam 12 adayın yer aldığı Melodifestivalen’in büyük finali gerçekleşti. “Unforgettable” adlı şarkısıyla Marcus & Martinus halk ve jüri oylamasında toplam 177 puan toplayarak İsveç’i Eurovision’da temsil etme hakkı kazandı.

Martinus Melodifestivalen’i kazandıktan sonra “İsveç’ten bu desteği almak harika” dedi.

“Harika! Ağlayacağımı hiç düşünmemiştim ama babam greenroom’da ağlayarak geldiğinde ben de ağlamaya başladım. Bizim için en önemlisi İsveç’ten en fazla oyu almamız. İsveç’i temsil etmek istiyoruz, ve onların da bizim onları temsil etmemizi istemesini istiyoruz. İsveç’i gururlandıracağız. Bu çok eğlenceli olacak.”

Marcus & Martinus kimdir?

Marcus & Martinus, tam adlarıyla Marcus Gunnarsen ve Martinus Gunnarsen, 21 Şubat 2002 doğumlu Norveçli ikiz pop müzik ikilisidir. 2009 yılında “To dråper van” adlı ilk şarkılarını yazdılar. İkili, 2012 yılında Norveç’teki Melodi Grand Prix Junior yarışmasını kazandıktan sonra tanınmaya başladı. Müzik kariyerleri o zamandan beri hızla büyüdü ve çeşitli single’lar ve albümler yayınladılar. Şarkıları genellikle genç dinleyicilere hitap ediyor ve pop müzik tarzında öne çıkıyor. Marcus & Martinus, Norveç ve diğer ülkelerde geniş bir hayran kitlesine sahip popüler bir müzik grubudur.