Eurovision’un kalıcı sloganı ‘United By Music’ oldu

0

Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve Sveriges Television (SVT), 2024 Eurovision ve gelecekteki tüm yarışmalar için sloganın ‘United By Music’ olduğunu açıkladı.

Bu slogan, İngiltere, Ukrayna ve ev sahibi şehir Liverpool arasındaki benzersiz ortaklığı temsil etmek üzere 2023 Eurovision’da BBC tarafından oluşturuldu. BBC’nin başarılı etkisinin ardından SVT ve yarışmanın yönetim kurulu olan Referans Grubu, gelecek yılki Eurovision Şarkı Yarışması için ‘United By Music’i kullanmaya karar verdi. Ayrıca, bu kararla sloganın yarışmanın küresel marka stratejisinin bir parçası olarak tüm yarışmalarda kullanılmasına karar verildi.

Eurovision’un idari sorumlusu Martin Österdahl şunları söyledi:

“Eurovision Şarkı Yarışması sadece bir şarkı yarışması değil; müziğin insanları bir araya getirme gücünün bir kutlaması. 20 yılı aşkın süredir farklı sloganlar kullanıyoruz ve 70. yıldönümümüze yaklaşırken, markamızı gerçekten özetleyen bir tane bulduğumuza inanıyoruz.”

“Kalıcı bir slogan kurarak, müziğin bizi birleştiren bir mesajda tutarlılık elde edeceğiz. Bu, bizi birleştiren müziğin değerlerimizi vurgulamak için mükemmel bir slogandır: kapsayıcılık, eşitlik, evrenselliği ve müzik aracılığıyla çeşitliliği kutlama. Eurovision Şarkı Yarışması’nın dünya çapında popülerliği arttıkça, her yıl aynı sloganı kullanmanın markamızı daha da güçlendireceğine inanıyoruz.”

2024 Eurovision bas yapımcısı Ebba Adielsson, logonun yakında yayınlanacağını açıkladı.

“Loreen’ın geçen ilkbaharda Liverpool’da kazandıktan sonra, 2024 Eurovision Şarkı Yarışması için hazirliklar basladi ve kısa sürede sloganla ilgili bir tartışma ortaya çıktı. Hızlıca fark ettik ki BBC’nin seçtiği harika slogan, tam olarak bu yarışmanın neyle ilgili olduğunu söylüyor: müzikte birleşme, ve bu etkinliğin temelini çok iyi özetleyen bir şeyi değiştirmenin hiçbir nedenini görmedik.”

“EBU’nun bundan sonra tüm ev sahibi yayıncıların kullanacağı slogan olarak da seçtiği harika bir haber. Şu anda, sloganı eşleştirmek için sanat eserini üretme sürecinin tam ortasındayız ve yakında açıklanacak.”

2002 yılından bu yana her yıl farklı bir slogan kullanılmıştı. Türkiye’nin Eurovision’a ev sahipliği yaptığı yılda, slogan olarak ‘Under The Same Sky’ kullanılmıştı. 2024 Eurovision’un logosu ve katılımcı ülkelerin listesi yakında açıklanacak.

Kaynak: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir