July 20, 2024
Eurovision 2024

Eurovision 2024: SVT ekibini tanıttı

Eurovision 2024: SVT ekibini tanıttı

İsveç devlet kanalı SVT, Eurovision 2024 yönetici ekibini tanıttı.

Yönetici yapımcı Ebba Adielsson Eurovision ile ilgili açıklamlar yaptı.

“Bu olağanüstü görev için çok gururlu ve heyecanlıyım ve sonunda 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’na liderlik edecek çekirdek ekibin ilk kilit rollerini ve liderliğini sunabileceğim. Bu bağlamda daha deneyimli bir üçlü bulmak imkansız ve son derece iyi hissettiriyor. Bu devasa ve çok karmaşık yapımlarda onların da yer alması güven verici.”

Christel Tholse Willers, ev sahibi şehir ile işbirliği içinde iletişim, basın, marka ve etkinlikten sorumlu yapımcıdır. Christel, 2013 yılında Malmö’de benzer bir role sahipti.

Tobias Åberg, genel teknik prodüksiyondan sorumludur ve aynı zamanda 2013 ve 2016 yıllarında çekirdek ekibin bir parçasıydı. O zamandan beri, Eurovision’un yapımlarında yapım başkanı veya teknik uzman olarak görev yaptı. En son Liverpool’da BBC ile çalıştı.

Johan Bernhagen, 2016 yılında Stockholm’da yönetici yapımcıydı ve 2013 yılında Malmö’de yapım başkanıydı. Bu kez finans ve genel teknik yapımdan sorumlu olacak.

2024 Eurovision’a ev sahipliği yapacak olan şehir yaz ayında açıklanacak. Başvuru yaptığını açıklayan şehirler arasında Stockholm, Malmö, Göteborg ve Örnsköldsvik yer alıyor. Resmi liste önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

Eurovision.tv