CANLI BLOG | İkinci yarı final kostümlü provalar

0

Herkese merhaba! Basın merkezinden bildiriyoruz. Bildiğiniz üzere yarın akşam Eurovision’un ikinci yarı finali gerçekleşecek.

Saat 16:45’ten (TSİ) itibaren kostümlü provaları an be an ve ayrıntılı bir şekilde buradan aktaracağız. Sertab Erener’in de performansını izleyeceğiz onun da ayrıntılarıını sizlerle paylaşacağız takipte kalın. Blog’da gecikmeler yaşanabilir bunun için şimdiden özür diliyoruz.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

MALTA

Sarah Bonnici’nin güçlü sesiyle başlıyoruz. Sarah’a dört dansçı eşlik ediyor.
Sarah çok enerjik sahnede yarın gece arenayı hareketli bir açılış bekliyor olacak. Arka planda yeşilli mavili ışık geçişleri var. Sarah diğer provalarda da olduğu gibi çok hareketli zaman zaman yerde poz vererek şarkı söylüyor ama genelde sahnenin ortasında bulunuyor. Dans break kısmında hareketli bir kamera onun etrafında dönüyor sonra farklı kamera açılarıyla dans kareografisine devam ediyor.Sarah dans kareografisini çok önem vermiş belli ki.. Kendisi önceki provalarda da gördüğümüz gümüş renk transparan bir kıyafet giyiyor. Sahnede ise genelde kırmızı ve mavi renkler hakim. Şarkının ve Sarah’ın temposu bir an bile düşmüyor. Eğlenceli ve hareketli bir açılışa hazır olun!

ARNAVUTLUK

Besa karşımıza farklı bir kıyafetle çıkıyor. Turkuaz tonlarında parıltılı bir elbiseyle sahnede. Kamera açısı Besa ve dansçısına odaklı. Arka fonda yine iki tane el görüntüsü var. Şarkının nakaratına geldiğinde ise dansçısının dans ettiği görüntüler sahnenin üst kısmındaki platformda gösteriliyor. Sahne ışıkları ve Besa’ya odaklanmış şekilde . Şarkı ilerledikçe iki dansçı daha katılıyor. Besa, etrafında dönen kamerayla izleyici ile göz temasında sonrasında kamera açılar tekrar uzaktan çekimlerle devam ediyor. İkinci nakaratta sahnede üç tane dansçı var şarkının sonuna doğru Besa’nın 2 back vokali sahnede ona katılıyorlar.

YUNANİSTAN

Kameramız açıldığında adeta Instagram canlı yayını yapılıyormuş gibi ekran efektleri kullanılmış. Marina’ya ekrandan kalpler atabilmeniz mümkün. Şarkının hareketli kısmına geçtiğimiz anda kamera açısı TV açısına dönüyor ve Marina’nın dört dansçısı ona eşlik ediyor. Görünen o ki Marina sadece tek bir kameranın onu takip ettiği bir kamera açısı seçmiş yani sadece televizyondan izleyenler onu tam olarak görüyor. Kıyafetinde bir değişiklik yok. Mendil sallama kısmına geldiğimizde ise mendili yine çizmesinden çıkartıyor. Marina’nın sahne renkleri de aynı dansçıları ve kendisi çok eğlenceli bol mendil sallamalı bir performans bizlerle olacak.

İSVİÇRE

Pembe ceketi biraz farklı ama havası aynı. Vokali etkileyici. Düzeltilmesi gereken bazı kötü kamera açıları var. Dönen masa tahterevalli gibi bir çok farklı şekilde kullanılıyor, atletik bir performans ve gerçekten etkileyici ama aynı zamanda biraz dağınık.
ÇEKYA
AVUSTURYA
DANİMARKA
ERMENİSTAN
LETONYA

ISPANYA

Nebulossa, iki erkek dansçısıyla sahnenin ortasında. Yerde sis efekti ile romantik bir ambiyans verilmek istenmiş. Nebulossa ve dansçıları siyah renk kıyafetler seçmiş. Şarkısı bizi adeta 70‘lerin Eurovision sahnesine götürmekte.

Nebulossa’nın arkasında yuvarlak kırmızı bir koltuk var sahne şovunu arada o koltuğun merdiven kısmından yukarı çıkarak devam ettiriyor ve o sırada dansçıları da ceketlerini çıkartıyorlar. Sahnede altın sarısı ve kırmızı renkler hakim arka planda altın sarısı parıltılar dökülen bir efekt var.


SAN MARİNO


Bir kanaldan aşağı düşen bir çizgi film karakteri ile şova başlıyoruz. Sahne renkleri pembe ve siyah ağırlıkta, Megara’nın konseptine uyuyor. Arkadaki ekranda ise animasyonlar ile adeta kısa bir masal anlatılıyor gibi ayrıca TV’den izleyen izleyiciler için de ekran efektleri kullanılmış.


GÜRCİSTAN

Nutsa kıpkırmızı ışık efektleri ve güçlü vokali ile seyirciyle karşı karşıya. Sahnemiz kıpkırmızı! 4 dansçı ile Nutsa uyum halinde. Dans şovu sırasında ise sahne alevler içinde. Nutsa, güzel sesi ve temposu bir an bile düşmeyen sahnesiyle arenayı sallayabilir.

BELÇİKA

Mustii sahneyi, sahnenin gerisinden açıyor ve ortadaki mikrofonlarla çevrelenmiş platformdan şovuna devam ediyor. Sahneyi dumanlar sarıyor ve musti platformdan iniyor. Sahnede tek başına ve şimdilik vokalinde bir sorun yok gibi gözüküyor.

ITALYA

Angelina Mango bizleri yerde gül dalları efektleri ile karşılıyor ardından hemen doğrulup oturup kameraya bakıyor ancak bir led patlaması oluyor sanırım orada küçük bir kamera açısı problemi oldu.
İlk provada giydiği kıyafetleri ve konsepti seçmiş, ikinci provadaki kıyafetini değiştirmiş. Kendisine 5 tane dansçı eşlik ediyor. Şarkının rap kısmında sahnenin sol tarafına gidiyor. Nakaratı söyledikten sonra arkasındaki tahta gidip oturuyor. Sahnesi hareketli, desenli bir sahne ve kendisiyle beraber dansçıları da desenli kıyafetler giyinmişler o yüzden sahnesi çok karışık görünüyor.


ESTONYA


İSRAİL

Eden’ın kıyafetinde bir değişiklik yok sahne tasarımı da aynı. İzleyiciyi yuvarlak platform içinden karşılıyor sahne ise dumanlar içerisinde. Nakarat kısmına geldiğimizde ona 5 dansçısı eşlik ediyor. Nakarata doğru yuvarlak platformun içinden çıkıp sahnenin ortasına doğru yürüyor dansçıları da arkasında kalıyor. Şarkının sonunda arkada büyük bir güneş gittikçe küçülerek kayboluyor.

NORVEÇ
Grubun dört üyesinin ortasında solistimiz bir platformun üzerinde şarkıya başlıyor. Norveç’e ait enstrümanları yakın açılardan görüyoruz. Sahne ışıkları solistin etrafında çok güzel bir çember oluşturuyor. Nakarata geldiğimizde ise hırçın deniz dalgalarını andıran arka plan efektleri görünüyor aynı efekt zemininde de var. Solistimizin sesi insanları kendine hayran bırakacak kadar güzel. Etkileyici bir şov izleyeceğiz.


HOLLANDA

Masmavi bir sahne izleyicileri bekliyor. sahnede herkes çok hareketli, iki tane dansçıları var onlar beyaz renk kıyafetler giyinmiş. Joost’un sağında kuş kostümlü maskotu,solunda da klavyecisi var. Joost’un arkasındaki ekranda sürekli değişen fotoğraflar var. Joost, genel olarak sahnenin ortasında yer alıyor. Sahne ışıklarını aktif olarak kullanıyorlar ve sahnenin sonunda ışıklar sadece Joost’a dönüyor ve kameraya bakarak o meşhur konuşmasını yapıyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir