BBC’ye seyirciler tarafından şikayet yağdı

0

Bu yıl Eurovision’da yaşanan olayların ardından seyirciler tarafından BBC’ye şikayet yağdı ve kanal resmi bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

2024 Eurovision beklendiği gibi geçmedi. Birçok gerginlik ve olay yaşandı. İsrail’in katılımı, yapılan protestolar, Joost Klein’ın diskalifiye edilmesi, belki de Birleşik Krallık’ın sıfır puan alması… Gelen şikayetlerin ardından BBC resmi bir açıklama yaparak bu yıl yarışmanın herkese hitap etmediğini açıkladı.

BBC tarafından resmi bir açıklama yapıldı:

Eurovision Şarkı Yarışması, milyonlarca izleyicinin ilgisini çeken BBC’nin en popüler eğlence programlarından biri olmaya devam ediyor. Uzun süredir devam eden yarışma, Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından o yılın ev sahibi yayıncısı ve diğer üye yayıncıların katılımıyla düzenleniyor. Bu yıl ki Eurovision’un genel beklentiler dahilinde kaldığını düşünsek de, yayının herkese hitap etmeyen bazı yönlerinin olabileceğinin farkındayız. Ancak seyircilerimizi sürekli dinliyoruz ve tüm geri bildirimleri BBC’nin Eurovision yayınından sorumlu BBC ekipleriyle ve yarışmanın organizatörleriyle paylaştık.

Kaynak: BBC

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir