Avrupa Yayın Birliği yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı

0

Avrupa Yayın Birliği (EBU), geçen hafta Eurovision Şarkı Yarışması’nı çevreleyen olayları gözden geçireceğini doğruladı.

Gazze’de savaş devam ederken İsrail’in katılımının gölgesinde kaldığı ve Hollandalı şarkıcı Joost Klein’ın geçen Perşembe günü iddia edilen bir olay sonrasında diskalifiye edildiği bir haftaydı.

Bambie Thug, İsrail kanalı KAN’ın eylemlerine ilişkin sert açıklamalarda bulunarak, Eurovision organizatörlerini kendilerine destek vermemekle suçladı. “EBU, Eurovision gibi bir şey değil. EBU’nun canı cehenneme.”

EBU, bazı delegasyonların Malmö’de yarışma kurallarının ruhuna uygun davranmamasından üzüntü duyduğunu belirten bir açıklama yayınladı.

“Malmö’deki Eurovision Şarkı Yarışması’nda bazı delegasyonların hem sahada hem de yayın sırasında kuralların ve yarışmanın ruhuna saygı göstermemesinden üzüntü duyuyoruz. Etkinlik sırasında dikkatimize sunulan çeşitli konularla ilgili çok sayıda heyetle görüştük.”

“EBU’nun yönetim organları, delegasyon başkanlarıyla birlikte, olumlu bir şekilde ilerlemek ve etkinliğin değerlerine herkes tarafından saygı duyulmasını sağlamak için Malmö’deki Eurovision’u çevreleyen olayları gözden geçirecek. Bireysel vakalar, etkinliğin yönetim organı olan ve katılımcı yayıncıların temsilcilerinden oluşan Eurovision Şarkı Yarışması Referans Grubu tarafından bir sonraki toplantıda tartışılacak.”

Kaynak: independent.ie

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir